СБУ попередила теракт в Києві (відео)

Максим Опанасенко
19 грудня 2014р. 13:46

СБУ попередила теракт в Києві (відео)

Співробітники контррозвідки Служби безпеки зірвали спробу російських спецслужб вчинити теракт у центрі Києва. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"У ході спецоперації контррозвідки було затримано диверсантку, яка за завданням іноземної спецслужби мала доставити з Луганська в Київ потужний вибуховий пристрій та залишити його в обумовленому місці. Її російськими кураторами було обрано для теракту найлюдяніші місця у Києві – Майдан Незалежності або урядовий квартал поруч з будівлею Адміністрації Президента України" - заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.


30-річна мешканка Луганської області зацікавила контррозвідників кілька тижнів тому, коли стало відомо про її зв'язок з російською військовою розвідкою. В Київ диверсантка приїхала автобусом 17 грудня.


"Саморобний вибуховий пристрій був замаскований під жіночу сумку. Виконуючи інструкції , зловмисниця постійно змінювала телефони та сім-карти. В обумовлений час луганчанка спробувала залишити валізку в указаному місці – саме у цей момент "шахідку" затримала контррозвідка. За оцінками експертів, у "дамській" сумочці знаходився дистанційно керований вибуховий пристрій, оздоблений  металевими елементами для посилення уражаючого ефекту, а також спеціальний механізм, який приводив бомбу у дію при відкритті сумки. Вибухова потужність вилученого та знешкодженого піротехніками пристрою відповідала 3 кг тротилового еквіваленту" - йдеться в повідомленні.

Затримана визнала свою провину.