Приватний виш Поплавського повертається

Маша Землянська
22 грудня 2014р. 11:33

Приватний виш Поплавського повертається

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Віктор Шулежко рішенням від 18-го грудня припинив рішення Міністерства освіти і науки щодо анулювання ліцензії для Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури», який в народі називали КУКом. Фактично, це означає, що приватному ВНЗ, заснованому компанією Михайла та Олександра Поплавських, поновили права набирати та навчати студентів. Новина про відновлення ліценції для приватного вишу з’явилась на сайті державного Київського національного університету культури і мистецтв, де також керує нардеп.


«Київський університет культури звернувся до суду, щоб відновити законні права і оскаржити рішення Міністерства освіти та науки про анулювання ліцензії. Зваживши на обставини справи, а також врахувавши, що ефективна діяльність університету є важливою для восьми тисяч студентів, трьохсот працівників, для багатьох малозабезпечених студентів, які можливо, втратять єдиний шанс отримати вищу освіту, суд підтримав позов Київського університету культури», - йдеться на сайті КНУКіМ.

25-го листопада Акредитаційна комісія України анулювала ліцензію для Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» та усіх його філій. Експертна комісія МОН і журналісти «Слідство.інфо» довели, що КУК існує тільки на папері. Зокрема, за даними Державного підприємства «Інфоресурс», через який проходять усі видані вишами дипломи, як мінімум за останні п’ять років КУК не замовив, а отже, й не видав жодного диплому бакалавра, спеціаліста або магістра. Студенти платили гроші в КУК, а навчалися на базі Київського національного університету культури і мистецтв. Після третього курсу їх переводили до національного університету, де й видавали відповідні державні дипломи. Як працювала схема КУКа - можна подивитися у сюжетах "Прощання з КУКом" та "У пошуках КУКа".

Теги: Київ , суд , гроші