Суд захистив парк Шевченка під підземного ТРЦ

Маша Землянська
29 грудня 2014р. 14:11

Судді Господарського суду Києва - Оксана Грєхова, Людмила Пукшин та Марина Літвінова своїм рішенням від 23-го грудня зобов'язали ТОВ "Київміськбуд-Інвест", який пов'язують з оточенням екс-очільника адміністрації президента Віктора Янувавича Сергієм Льовочкіним, повернути Київській міській раді 19 582 квадратних метрів землі, вартістю 26 823 576,10 гривень на ділянці від Льва Толстого до бульвару Тараса Шевченка. А відтак судді вберегли парк Шевченка від підземного торгово-розважального центру.

"Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскаржене", - йдеться у тексті рішення. 

"Свідомо" писало, що у 2004-му році ТОВ «Київміськбуд-Інвест» отримала від Київради два гектари землі поруч з парком Шевченка для будівництва під землею торговельно-виставкового центру «Універ-сіті» з парковкою. Щоправда в оренду на два рокиЗа цей час будівництво не розпочалося, тому знову довелося просити залишити землю за «Київміськбуд-Інвестом». У 2006-му Київрада на це пішла. Вже за підписаним тодішнім мером Леонідом Черновецьким рішенням, два гектари фактично в центрі Києва зарезервували ще на шість років. «Відповідно до статті Закону "Про оренду землі" та враховуючи лист-звернення товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбуд-Інвест"», - йдеться у документі. Але й цього часу для будівництва забракло. Саме з того часу почалась судова тяганина за повернення землі під парком Шевченка у власність киян. Більше про цю компанію-забудовника та її зв'язок з екс-очільником адміністрації президента Сергієм Льовочкіним - можна прочитати тут. 

Теги: Київ , гроші , забудова , земля , суд