ІНФОГРАФІКА: чого та чому не дочекались кияни...


3 січня 2015р. 20:38

Щорічно, Київ має затверджувати "Програму економічного і соціального розвитку". Ця програма передбачає консолідацію фінансових ресурсів на реалізацію низки інфраструктурних проектів, вкрай необхідних для міста. У 2014 році на таку програму було виділено 1 млрд грн., це в основному кошти спеціального фонду міського Бюджету, так

Як повідомляє Максим Гапчук, у самій назві програми і закладено її суть  - економічний і соціальний розвиток. Коштів "Бюджету розвитку" завжди недостатньо для того, щоб забезпечити сталий розвиток міста та фінансування в повному обсязі всіх соціально важливих інфраструктурних об'єктів.


 Фото: как сделать скриншот

Тому Програмою визначено  адресний перелік об'єктів капітального будівництва, фінансування яких у поточному році є пріоритетним. Наприклад, придбання трамваїв чи автобусів, будівництво дитячих садочків, будівництво мостів, реконструкція лікарень, заміна ліфтів,  будівництво світлофорів, та інші. Тобто це – дуже конкретні та важливі проекти, які були заплановані і на них виділені гроші.

Однак, у грудні Київрада на сесії проголосувала за коригування цієї програми, і деякі проекти залишилися невиконані. Основна причина невиконання не у відсутності фінансування, а саме у безвідповідальному ставленні до цього чиновників. У нашій інфографіці представлені тільки 10 проектів з багатьох, на які було виділено фінансування, але які так і не були реалізовані у 2014 році. Тож ми ще раз наголошуємо: основна проблема Києва не у відсутності коштів,  не у відсутності прогресивних проектів чи програм, а лише у відсутності відповідальності за їх невиконання.

Саме безповідальність чиновників призвела до того, що в кінці року Київрада корегує програми за абсурдних по суті причин: "тендер не проведено", "закупівля не здійснена", "проектні роботи не проводились". І всім байдуже. Це ж не у дворі чиновника наступного разу прорве трубу, не в його будинку зламається ліфт тощо.

Тому "Об’єднання "Самопоміч" послідовно вимагає відповідальності чиновників. Не може місто і кияни залежати від бажання чи не бажання чиновника виконувати затверджені проекти. Якщо у вкрай дефіцитному київському бюджеті були закладені важливі проекти, то чиновник зобов’язаний їх виконати, а не ставити в кінці року громаду перед фактом –"пробачте, не змогли".

Наша пропозиція з цього питання дуже чітка – закріпити персональну відповідальність чиновників за виконання усіх проектів, які будуть передбаченні "Програмою економічного і соціального розвитку" міста Києва на 2015 рік.

Джерело: телеканал 24