Луценко просить Яценюка "прискоритися" з Гостинним

Максим Опанасенко
13 січня 2015р. 9:50

Народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко звернувся до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням прискорити процес повернення Гостинного Двору до комунальної власності Києва. Про це йдеться в зверненні нардепа.

Нагадаємо, що влітку 2014-го Київський апеляційний адмінсуд за позовом активістів скасував рішення Київради про передачу Гостиного двору під реконструкцію компанії "Укрреставрація". Остання за два останні роки встигла фактично повністю знищити старовинну будівлю, лишивши тільки фасад. 

Будівельні роботи в центрі Подолу почалися у 2012-му, коли Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а згодом - віддали фірмі "Уккреставрація", котра мала звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головю Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот, але вже у грудні 2012-го забудовники фактично взяли Гостинний штурмом, продовживши будівельні роботи.

 

Теги: Київ , Гостинний двір , Луценко