Порошенко отримав біометричний паспорт

Максим Опанасенко
13 січня 2015р. 10:19

Президент Петро Порошенко у понеділок отримав біометричний паспорт, видача яких стартувала в Україні з 1 січня. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Разом з президентом нові паспорти отримали волонтер-медик з Майдану Олеся Жуковська, активіст Майдану, який був поранений під час порятунку товариша Василь Михалко, "голос Майдану" і екс-міністр культури Євген Нищук, організатор мобільного шпиталю Геннадій Друзенко і сотниця "Жіночої сотні" Анна Коваленко та інші.

Видача біометричних паспортів, "зрозумілих" для Європи - можливість для безвізового режиму з Євросоюзом. Особливість цього паспорту в тому, що він має електронний носій даних з інформацією про біометричні показники власника, що дає змогу його ідентифікувати. Щоправда, отримання "біометрики" не гарантує вільний перетин кордонів одразу - рішення про безвізовість ще має прийняти сам ЄС і підписати з Україною відповідну угоду.

Порошенко заявив, що протягом березня планують видати близько 30 тисяч таких паспортів, у квітні - більше 200 тисяч.

Вартість оформлення біометричного паспорта коливається від трохи більше 500 гривень до майже 800 гривень - в залежності від способу (через посередників чи самостійно) і швидкості оформлення. У Києві здати документи на оформлення "нового паспорта" можна у підрозділах Державної міграційної служби Дніпровського (Миколи Лєбєдєва, 14-а), Шевченківського (Герцена, 9) районів, у Головному управлінні ДМС в Києві (Березняківська, 4-а), Центрі обслуговування громадян "Паспортний сервіс" на бульварі Шевченка, 27 та відділі централізованого оформлення документів на Богдана Хмельницького, 10.

Теги: Київ , паспорт