Земельні апетити заступника Кличка

Маша Землянська
30 березеня 2015р. 12:41

Заступник Віталія Кличка у Київміськадміністрації Павло Рябікін – офіційний мільйонер. У 2013-му році він, будучи депутатом Верховної ради, задекларував майже дев’ять з половиною мільйонів доходів. Історія про бізнес юриста і колишнього нардепа від «УДАРу», який має яхт-клуб «Маячок»на Жуковому острові, ще раніше потрапила до одного з сюжетів «Слідства.Інфо».

 

Попри свої статки, у 2013-му Рябікін році не посоромився отримати майже 35 тисяч гривень матеріальної допомоги.

Але не мільйони, вказані у документі зама голови КМДА, вразили нас найбільше. Декларація Рябікіна суттєво відрізняється від декларацій його колег просто неймовірною кількістю нерухомого майна. Заступнику Кличка належать стільки об’єктів, що на складення їхнього списку у Рябікіна пішла додаткова сторінка. Зокрема, там є три квартири, сім машиномісць та 12 об’єктів іншої нерухомості, площа яких варіюється від 70 до 900 квадратних метрів.

 

Та це не втамувало апетитів заступника київського голови. Він хоче ще! Тепер Рябікін просить Київраду передати йому в оренду землю неподалік від центру столиці. До нас потрапив проекті рішення, в якому йдеться про здачу в оренду на 25 років 0,0725 гектарів за адресою провулок Бехтеревський, 6 для реконструкції нежитлової будівлі під житлово-офісну.

 

Щоб земля дісталася Рябікіну, за це мають проголосувати київські депутати

За кількадесят метрів від ділянки, яку хоче орендувати Рябікін, стоїть Покровський монастир

Про землю, на яку поклав око Рябікін, ми запитали у Департаменті містобудування та архітектури. Там нам відповіли: «Дані для проектування запитуваної земельної ділянки не реєструвались».

За даними відкритого реєстру нерухомості, нежитлові приміщення у провулку Бехтеревському площею понад 325 і 210 м2 заступник Кличка приватизував ще у 2011-му році.

 

Вартість, згідно з документом, перевищує 1,5 та 2,5 мільйони гривень

Нині у двоповерховій будівлі за адресою провулок Бехтеревський, 6 розташувався «Центр розвитку людини «Новий вік». Його профіль – сакральні практики, ведичні клуби, санскрит, мантра-йога і т.ін. Заняття тут не безкоштовні: 1 урок коштує 80 гривень, за 12 вас попросять викласти 660 гривень.

Якщо вірити сайту Центру, то «Новий вік» - цілий проект, який об’єднує в собі кафе «Імбир», йога-студію «Витоки», фестиваль «День щастя» і журнал «Пізнання». Останній має редакцію, яка розміщується тут же, у провулку Бехтеревському, і власний сайт. На ньому в розділі «Партнери і друзі» бачимо логотип яхт-клубу «Маячок». Це – приватна територія на Жуковому острові у заповідній зоні Києві, якою володіє Рябікін.

Тому нас не здивувало, що шеф-редактором журналу, який пише про самопізнання, саморозвиток, філософію та психологію, є Галина Рябікіна. Таке ж ім’я – у дружини заступника Кличка.

Згадане вище кафе «Імбир», до слова, також належить Рябікіній. Принаймні, вона позиціонувала себе його засновницею на момент відкриття закладу.Розташований він на Жилянській, 7.

Це також юридична адреса ТОВ «Верона-арт», засновницею якого є та сама Рябікіна, адреса прописки якої збігається з адресою прописки Павла Рябікіна.

Що буде з двоповерхівкою в центрі Києва та чи підтримає міськрада бажання Рябікіна отримати землю в центрі столиці, ми обов’язково відстежимо. Хоча той факт, що бажання заступника Кличка неетичне і може межувати з корупцією, мабуть, уже не викликає ні в кого сумнівів.  

/Марія Землянська, Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»