У приватному виші Поплавського новий ректор

Маша Землянська
30 березеня 2015р. 12:44

У приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» (КУК), засновниками якого є депутат Михайло Поплавський та його син Олександр, і який наразі через суд вимагає повернути ліцензію, з 16-го січня змінився керівник. В установчих документах ВНЗ виконувачем обов’язків ректора тепер значиться Оксана Гарачковська.

Людина з таким самим прізвищем та ім’ям значиться заступницею завідувача кафедри видавничої справи та мережевих видань Інституту журналістики та міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ), де Михайло Поплавський є ректором.

Згадку про жінку з такими ж ПІБ ми відшукали на сайті Центральної виборчої комісії.

 

У 2012-му року на виборах народних депутатів Оксана Гарачковська була спостерігачем на 91 окрузі (Київщина) від… так, Михайла Поплавського, який тодіне набрав достатньо голосів, щоб пробитися до Верховної Ради.

Керувати КУКом Гарачковська має до 1-го травня. Раніше ректорську посаду обіймав Анатолій Гуменчук.

За документами, Гуменчук мав бути ректором щонайменше до 31-го серпня 2015 року. Причина його дострокового звільнення невідома. Слухавки за телефонними номерами вишу, які вказані в документах, уперто ніхто не знімає.

Саме Гуменчук підписував позов КУКа до Міністерства освіти і науки щодо відновлення ліцензії. Окружний адміністративних суд вже постановив повернути анульовану ліцензію приватному ВНЗ. Як повідомив «Слідство.Інфо» заступник міністра освіти і науки Андрій Гевко, МОН подав апеляцію.

МОН анулював ліцензію КУКа і тим самим позбавив його права набирати та навчати студентів після того, як експертна комісія Міністерства і журналісти «Слідства.Інфо» довели, що ВНЗ Поплавського існує тільки на папері. Зокрема, за даними Державного підприємства «Інфоресурс», через який проходять усі видані вишами дипломи, щонайменше за останні п’ять років КУК не замовив, а отже, й не видав жодного диплому бакалавра, спеціаліста або магістра.

«Навчання» у приватному ВНЗ проходило за такою схемою: студенти платили гроші в КУК, а вчилися на базі державного Київського національного університету культури і мистецтв. Після третього курсу їх переводили до КНУКіМ, де й видавали відповідні державні дипломи. Крім того, замість корпусів приватного ВНЗ Поплавських у центрі Києва виросли багатоповерхівки.

Деталі скандалу можна дізнатися у сюжетах «Прощання з КУКом» та «У пошуках КУКа».

Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»