"УДАРні інвестиції" - як проходять інвестконкурси

Маша Землянська
30 березеня 2015р. 12:48

«Слідство.інфо» продовжує стежити за тими, хто виграє інвестиційні конкурси на реалізацію масштабного будівництва у Києві. До нас потрапив документ, яким Київміськдержадміністрація планує віддати гектар землі фірмі, до якої має стосунок колишній УДАРівець, а нині народний депутат від «Блоку Петра Порошенка».

Йдеться про інвестконкурс на зведення в столиці багаторівневого паркінгу з об’єктами транспортної інфраструктури на перетині Оболонського проспекту і Героїв Дніпра. Це територія поруч з відомим «колом» на виході з метро «Героїв Дніпра» з його хаотичним ринком, заставленим кіосками і торговими ятками.

 

Проект майбутнього будівництва вражає. На гектарі землі планують звести три будівлі. Перша матиме п’ять поверхів, друга - шість, третя – від одного до шести поверхів. Орієнтовна вартість будівництва, як визначила КМДА, становить майже 31 мільйон гривень. 

Гроші й проект знайшлися у ТОВ «Єлікон ЛТД» - компанії, коріння якої й привело нас до Верховної Ради.

Сьогодні засновником «Єлікон ЛТД», за даними Реєстру фізичних і юридичних осіб, значиться Ганна Вергелес. Прописана компанія у Києві на Декабристів, 2А.

Пані Вергелес є засновницею ще низки фірм, зареєстрованих за цією ж адресою. Наприклад, ПП «Південний» і ТОВ «АТВ».

Ще наприкінці 2012-го серед засновників фігурував Валерій Іщенко, екс-депутат Київради, який потрапив до попереднього складу Верховної Ради від партії «УДАР» київського мера Віталія Кличка. Нині він засідає там як представник «Блоку Петра Порошенка».

Іщенко відомий своєю участю у ТОВ «Тельбін Іва», що «прославилося» (щоправда, вже після виходу депутата зі складу засновників) своєю забудовою на Березняках на лівому березі Дніпра.

Фото «Главком»

Від «Єлікону ЛТД» до Іщенка ведуть й інші ниточки. Телефонний номер ПП «Південний» ідентичний номеру телефону ТОВ «Фім», до складу засновників якого входить дружина нардепа, Марина Іщенко. А ще це – номер телефону ТОВ «Рекламне агентство «Термінатор», засновником якого є вже сам народний депутат.

Прикметно, що сам «Єлікон ЛТД» має давню історію з клаптем київської землі на розі Оболонського проспекту і Героїв Дніпра. Договір про оренду цієї ділянки «Єлікон ЛТД» підписав 2007-го. Тоді фірма збиралася звести тут «підземні торгові, технічні приміщення та підземні приміщення для розвантаження товарів». У 2013-му Київська міська рада проголосувала за поновлення договору оренди 1,14 гектарів – для аналогічних цілей. 

Того ж року активісти з громадського об’єднання "Український суспільно-правовий рух: Демократія через право" подали позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою скасувати рішення Київради про поновлення договору оренди «Єлікону ЛТД» як протиправне. Суд позов не задовольнив.

Якщо орієнтуватися на розмір ділянки, то, згідно з кадастровою картою, місце, яке взяло в оренду «Єлікон ЛТД», приблизно тут. Це територія навколо того самого «кола» на «Героїв Дніпра», де нині розташований ринок з численними МАФами.

Ділянка, площею в 1 гектар, яку виставили для інвестиційного проекту, поблизу теж лише одна. Ось вона. 

Який тоді сенс фірмі, яка отримала в оренду землі зовсім поруч, брати участь тепер уже в інвестиційному конкурсі? Відповідь проста – суттєві пільги тому, хто його виграє. За умовами інвестконкурсу, фірма-переможець має сплатити Києву 5% від вартості проекту «на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури», не менше 1% як компенсацію за підготовчі роботи і ще два невеличкі платежі – реєстраційний внесок і плату за оформлення документів. Зате після введення об’єкту інвестиції в експлуатацію інвестор оформлює на себе і об’єкт, і землю під ним. Плюс – жодної тяганини з документами і можливих затримок при голосуванні за виділення земельної ділянки у Київраді.

 

Читачам буде цікава історія самого «Єлікону ЛТД». До травня 2012-го засновниками цієї фірми значилися Костянтин Прадещук і ТОВ «АВ Бізнесгруп». Єдиною засновницею останньої була і є Тамара Атрошенко з Чернігова.

Цікаво, що таке ж ПІБ і місце проживання у матері нардепа Владислава Атрошенка, обраного восени до Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» (у листопаді він заявив, що буде позафракційним через суперечки навколо коаліційної угоди).

За даними відкритого телефонного довідника nomer.org, Тамара Іванівна проживає в Чернігові, в одній квартирі з Атрошенком Анатолієм Федоровичем. Це ПІБ батька нардепа.

 

Результати інвестиційних конкурсів, які проходять у столиці України, викликають дедалі більше запитань. Про те, кому останнім часом діставалася київська земля за «особливими» умовами, ми вже розповідали в матеріалі «Любі подруги».

Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»