Плани на Київ - що пропонують люди Шуфрича

Маша Землянська
2 квітня 2015р. 8:48

Плани на Київ - що пропонують люди Шуфрича

Представник «Опозиційного блоку», а раніше – активний регіонал Нестор Шуфрич дедалі частіше привертає увагу журналістів не поданими законопроектами чи влаштованими під куполом Ради бійками, а своєю любов’ю до київських нерухомості й землі. Фірми екс-регіонала зайняли історичну «Садибу Сікорських» на Ярославовому Валу і стали учасниками справжньої війни за шмат землі на Видубицькому озері. Нам вдалося знайти ще один об’єкт у центрі столиці, яким активно цікавляться люди народного депутата.

Мова йде про ресторанчик «Гімалаї» на Хрещатику. Під час Революції Гідності його добряче потріпало. Спочатку «Гімалаї» взяли майданівці - як стратегічний для оборони об’єкт. Улітку 2014-го рештки мітингувальників, які ніяк не хотіли йти з центру міста, «захопили» приміщення повторно.

Бите скло, зламані двері і порожні кімнати – такий вигляд мають нині «Гімалаї». Та все може швидко змінитися. Схоже, руїна тільки на руку господарям будівлі, які вже під час Майдану планували капітальну перебудову свого майна.

Кому належать київські «Гімалаї»

Власником закладу з екзотичною назвою є ТОВ «Олімп-ЛТД». У 1996-му фірма дістала ще й право постійного користування на 0,05 га під рестораном.

0,0333 га «Олімп-ЛТД» у 2012-му викупив, а решту - 0,0167 га – отримав від Київради.  

ЗМІ довгий час пов’язували «Олімп-ЛТД» з родиною колишнього очільника Держпідприємництва Михайла Бродського. Справді, директором фірми був син Бродського Юрій, і саме його підписи часто прикрашають документи компанії. Крім того, співвласником «Олімп-ЛТД» є ТОВ «Денді-Плюс», якою також володіє родина Бродських. 

Та ніхто не звернув увагу на другого співзасновника «Олімп-ЛТД». Це – такий собі В’ячеслав Черепаня. Він – бізнес-партнер родини Шуфричів і один з учасників схеми, за якою фірмам з орбіти нардепа дісталася історична нерухомість на ЯрВалу.

Більше того, Черепаня вже багато років є помічником Нестора Шуфрича як народного депутата. 

Це означає, що «Гімалаї» – спільний бізнес Бродських і Шуфрича.

У рішенні Київради про ділянку йдеться про «реконструкцію, експлуатацію та обслуговування закладу громадського харчування». Що саме ховається під поняттям «реконструкція»? Ми дізналися й це.

Плани

У жовтні 2014-го у київській мерії обговорювали ідею створення на Хрещатику нового фонтану.

Де? Якраз навпроти «Гімалаїв». За «дивним» збігом обставин, меценатом цього проекту виступив «Олімп-ЛТД», а нинішню директорку ТОВ, Вікторію Тимошенко, запросили до КМДА на обговорення.

Та фонтан – лише частина майбутнього проекту.

У лютому 2014-го, у розпал кривавих подій на Майдані Незалежності, напівпаралізована тоді київська мерія все ж знайшла можливість розглянути пропозиції Шуфрича і Бродського про оновлення закладу на Хрещатику. Проект реконструкції ті подали заздалегідь.

Що в ньому? Повне знесення існуючої одноповерхової будівлі і зведення замість неї нової – вже чотириповерхової. Верхній поверх планують перетворити на кафе, решту – на торгівельні та виставкові зали. Висота кожного поверху – 3,6 метра.

Два поверхи – надземні, ще два – напівпідземні. Вони мають розміщуватися на рівні нинішнього кам’яного муру і сходів.

Загалом, проект виглядає так:

Його автор – дніпропетровська фірма ТОВ НВП «Студія-7» ЛТД.

Мінкульт і археологи з НАН проти будівельних робіт на Хрещатику не заперечували. 

Але попри цей факт і наявність «важковаговиків» у складі засновників «Олімпу-ЛТД», секція містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради КМДА порадила фірмі проект доопрацювати. Не під запис чиновники кажуть, що їм уже подавали оновлений проект, але вони знову відправили його на переробку.

Ми й надалі пильно відстежуватимемо дії «Олімпу-ЛТД» на головній вулиці країни.

Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»