Конституційний суд "взявся за долю" люстрації

Маша Землянська
9 квітня 2015р. 12:53

Конституційний суд "взявся за долю" люстрації

Конституційний суд у четвер, 16-го квітня, візьметься за люстрацію. А точніше, розпочне розгляд звернення щодо законності окремих положень закону "Про очищення влади".

Ще 17-го листопада пленум Верховного суду вирішив звернутися до КСУ з проханням перевірити на відповідність Конституції окремих положень закону про очищення влади. Раніше на ім’я голови суду Ярослава Романюка надійшли звернення з аналогічним проханням від окремих суддівських колективів. Аналогічно КСУ перевірити люстрацію на конституційність просили і 47 народних депутатів (більшість з "Опозиційного блоку"). Наразі в КСУ з 17-ти суддів – восьмеро, призначені за часів президентства Віктора Януковича і більшість з них підтримувала вигідні для колишньої влади рішення. Зокрема, у 2010 році КСУ «дозволив» повернутися до редакції Конституції 2004 року, тим самим зосередивши владу в руках президента Віктора Януковича. Детальніше про це можна  прочитати та подивитися у сюжеті "Свідомо" для програми Радіо свободи "Схеми". 

Активісти та члени громадського люстраційного Люстраційного комітету вбачають у засідання КСУ, принаймні за такого складу, ризики для закону про люстрацію. А відтак, на 16-е квітня під стінами Конституційного суду готують мітинг, куди і кличуть усіх небайдужих - про акцію можна прочитати тут.