Перевіряйте чиновника онлайн

Маша Землянська
28 квітня 2015р. 12:39

Люстраційний комітет створив та відкрив для загального користування реєстр осіб, на яких поширюється заборона обіймати державні посади. Зокрема, перевірити чиновника на відповідність закону про очищення влади можна тут.

"Реєстр осіб, що підлягають люстрації — це інформаційна база даних людей, на яких відповідно до Закону «Про очищення влади» поширюється заборона обіймати державні посади протягом 10 років. Його основна мета — попередити повернення на державні посади корупціонерів та злочинців. Чи підпадає під дію Закону «Про очищення влади» чиновник, якого збираються призначити? Чи законно перебуває на посаді очільник місцевої міліції або заступник Міністра? Перевірте відомого вам чиновника в нашому Реєстрі — якщо знайдете його прізвище, ви маєте повне право вимагати його звільнення. На момент запуску Реєстр містить інформацію про осіб, які підпадають під два критерії Закону: працювали на керівних посадах під час режиму Януковича та ті, що не звільнились за власним бажанням під час Євромайдану. Кожного дня ми додаємо нові прізвища, а у майбутньому плануємо також додати інформацію про тих чиновників, які підпадають під заборону за іншими люстраційними критеріями", - йдеться на сайті Реєстру.

Зокрема, наразі доступний пошук осіб за гілками влади та за областним критеріями. Також можна перевірити чиновника за прізвищем.