Мільйонери у мантіях - як живеться суддям ВГСУ

Маша Землянська
21 травня 2015р. 10:56

Мільйонери у мантіях - як живеться суддям ВГСУ

Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»

 «Слідство.інфо» продовжує аналізувати декларації служителів Феміди. Цього разу нашу увагу привернули документи про статки 97-ми суддів Вищого господарського суду (ВГСУ). Серед них ми найшли і офіційних мільйонерів, і родини з багатих родичів, і «улюбленців долі».

Рейтинг суддів з мільйонними доходами

Відкриває ТОП мільйонерів ВГСУ Олексій Євсіков і його 5 451 881 задекларована за 2014-ий рік гривня. Найбільша стаття доходу судді за минулий рік – це продаж нерухомості (4 мільйони 944 тисячі гривень). Решта – трохи більше 243 тисяч – зарплатня, 249 тисяч – дивіденди та проценти. Ну, і 14 616 гривень матеріальної допомоги.

Сума матеріальної допомоги судді склала практично стільки ж, скільки умовно суддя міг витрачати щодня, якщо весь його дохід розділити на кількість днів у році.

У звітному році суддя Євсіков поклав до банку 3 804 767 гривень, а ще купив другий «Фольксваген» (ще одна автівка цієї ж марки, але 2008 року, у судді вже є) за 1 009 800 гривень.

Родина Євсікова теж не бідує. Торік рідні судді задекларувати 799 009 гривень доходу, з яких 479 813 грн – зарплатня, а 319 196 грн – дохід від передачі в оренду майна.

Майже в три з половиною рази менше, але все одно понад півтора мільйона (1 573 028 гривень), за минулий рік задекларувала колега Євсікова, суддя Тетяна Костенко. Левова частка доходу жінки у мантії – 1 223 700 гривень – дісталась їй у спадщину. Решта – зарплатня, пенсія і знову ж таки 14 616 гривень матеріальної допомоги.

 

Замикає трійку офіційних мільйонерів ВГСУ суддя Ірина Панова і її 1 412 620 гривень доходу. З них понад 278 тисяч – це зарплатня, а 149 тисяч отримано від продажу майна. Решту – 985 тисяч гривень – Панова записала у рядку «дарунки, призи, виграші». Щастить так щастить!

Вона не потрапила до рейтингу мільйонерів, але ми не могли забути про суддю Світлану Бакуліну. Річ у тім, що торік в декларації служительниці Феміди красувалось понад три мільйони гривень, з яких майже всі гроші були записані як спадщина.

 

Цьогоріч у документах про дохід Бакуліною цифри скромніші. Трохи більше від півмільйона. Щоправда, ще мільйон гривень у судді лежить на рахунку у банку. Така ж сума лежала у 2013-му.

Рейтинг суддівських родин-мільйонерів

Є судді ВГСУ, які живуть у родинах мільйонерів. Відкриває його Артур Ємельянов, який фігурував у кількох розслідуваннях «Слідства.інфо». Тоді нашу увагу такожпривернула його декларація, але не розділом з даними про гроші, а неймовірною кількістю нерухомого майна. У 2013-му суддя та його родина задекларували будинок на 725 квадратних метрів, вісім квартир та купу іншої нерухомості. Ємельянов відмовився пояснити їхнє походження, заховавшись від журналістів «Слідства.інфо» за дверима свого кабінету. Подивитися, як це було, можна у сюжетах «Жерці чи ненажери» та «Організоване суддівське угруповання».

  

Цьогоріч розділ з майном в Ємельянових практично не змінився. У самого судді одна квартира на 84,5 квадратні метри. У родини більше – і земельні ділянки, і будинок, і квартири, і паркомісце та інша нерухомість.

Натомість, у Ємельянових значно виросли доходи. І якщо у самого судді лише на 9 тисяч 476 гривень (з 252 182 до 261 658), то доходи його родини – більш як удвічі. Причому мова йде про мільйони. Торік родина Ємельянових задекларувала майже три мільйони гривень доходів. Цьогоріч – більше шести, з яких 5 456 129 гривень – від провадження професійної діяльності. Ємельянових сміливо можна назвати улюбленцями долі, адже, окрім високих прибутків, родині судді ще й усміхається удача. 700 тисяч гривень у декларації – це «дарунки, призи, виграші». До речі, щастить їм не вперше, у 2013 цей самий рядок прикрашала сума більша від у 930 тисяч гривень.

Нагадаємо, про бізнес дружини судді Світлани Ємельянової, який ми висвітлювали. Жінка - власниця салону краси в Донецьку та курсів самовдосконалення. Під час підготовки сюжету у лютому «Слідство.інфо» отримало дані про фінансові результати діяльності фірм Ємельянової. Згідно з ними, в останні п’ять років її компанії демонстрували лише збитки і тільки один раз дали прибуток у шістдесят дві тисячі гривен. Ми намагалися розпитати дружину судді про справжнє походження сімейних статків, але Ємельянова швидко припинила розмову.

Слідом за Ємельяновими в рейтингу суддівських родин-мільйонерів йдуть близькі Олександра Сибіги. За 2014 рік вони принесли до сімейного гаманця 2 378 629 гривень, де всі кошти – від провадження професійної діяльності. Сам суддя заробив у більш як вісім разів менше – його дохід трохи не дотягнув до 290 тисяч гривень.

Трійку лідерів замикає родина судді Олександра Кота. Дохід його дружини за минулий рік – 1 376 860 гривень, де понад 778 тисяч – дохід від провадження підприємницької діяльності, ще майже півмільйона зарплатні і 141 660 – інші види доходів. Сам суддя Кот отримав 402 226 гривень доходів.

1 129 288 гривень доходу родини судді Віктора Швеця забезпечили їй четверте місце у рейтингу. З цих грошей майже півмільйона – це зарплатня, понад 50 тисяч – дивідендів та процентів. Ще 600 тисяч гривень – у рядку «інші види доходів» з поясненням, що це кредит. У самого судді в доходах лише 272 041 гривня, і все це зарплатня.

Закривають рейтинг суддівських родин-мільйонерів близькі Сергія Могила і їхні 1 007 744 гривні доходів. Майже 100% цих грошей отримано від провадження професійної діяльності, ще 10 тисяч і три гривні – стипендія (певно, однієї з доньок судді). Сам же суддя заробив у ВГСУ і Національному університеті «Одеська юридична академія» 287 595 гривень.