Прокуратура: Поплавський чистий, як сльоза

Маша Землянська
7 серпня 2015р. 11:21

Прокуратура: Поплавський чистий, як сльоза

Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»

Слідчі закрили кримінальне провадження проти Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» (КУК), який нардеп Михайло Поплавський створив разом з сином Олександром. Жодних кримінальних порушень не знайдено – сказано у відповіді Прокуратури Києва на звернення народного депутата Єгора Соболєва.  

Ще у січні «Слідство.інфо» надсилало запит з аналогічними запитаннями до ГПУ, аленам інформацію не надали, назвавши її службовою і з обмеженим доступом.

Наразі ж прокурори уточнили кілька деталей. По-перше, у кримінальному провадженні за фактами зловживань службовими особами фігурував не тільки КУК, але й його «наставник» - «Київський Національний університет культури і мистецтв» та Акредитаційна комісія Міністерства освіти і науки. По-друге, жодних підозр нікому не висувалося. І, по-третє, старший слідчий СУ ГУМВС Максим Зінорук виніс обґрунтовану постанову про закриття кримінального провадження за відсутності в діянні складу кримінальних правопорушень.

Чого ж не побачили слідчі? Ще минулого року «Слідство.інфо» разом з МОН викрило схему роботи Київського університету культури, який брав гроші за навчання і фактично більше нічого не робив. Перевірка засвідчила, що вказані в реєстраційних документах КУКа адреси й приміщення насправді - фікція. Більше того, «Слідство.інфо» отримало підтвердження, що принаймні за останні 5 років КУК не замовив, а, отже, й не видав жодного диплома бакалавра чи магістра. Куди ж дівалися студенти? Тут теж усе просто: вони платили гроші за навчання в КУК, а освіту здобували на базі державного Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ). Після третього курсу їх відраховували і безперешкодно переводили до КНУКіМ, де й видавали відповідні державні дипломи. Власне, саме викриття цієї схеми і стало приводом для позбавлення фіктивного ВНЗ ліцензії. Більше деталей скандалу навколо КУКа можна дізнатися у сюжетах "Прощання з КУКом" та "У пошуках КУКа".

Та на цьому історія тільки почалася. За прикладом слідчих, жодних порушень у діяльності фіктивного «Київського університету культури» не помітили й судді – спочатку адміністративного, а потім і апеляційного адміністративного судів. Більше того, ще взимку своїми рішеннями вони поновили забрану МОНом ліцензію КУКа і фактично дозволили ВНЗ Поплавського знову заробляти на студентах. І тільки 1-го квітня за заявою самого вишу було анульовано ліцензії для більшості філій «Київського університету культури», але не всіх. Тому ВНЗ й цього року набирає студентів. І охочі є.

За офіційними даними інформаційної системи «Конкурс», станом на 5-е серпня до КУКа подано 140 заяв на навчання на стаціонарі, 127 – на заочній формі та ще 59 – дистанційно.

До речі, за час скандалу навколо КУКа там уже тричі змінювалося керівництво. Проте щоразу керівниками ставали люди, пов’язані з державним університетом - КНУКіМ. Не стали винятком і останні зміни в реєстраційних документах.

 

Наразі керівником приватного КУКу є Володимир Пилипів. Людина з такими самими ПІБ працює у Київському національному університеті культури і мистецтв.

Нинішня підписантка документів від КУКа - Людмила Поліщук. Людину з таким самим іменем можна також знайти у науково-педагогічному складі КНУКІМ.