Хто зазіхає на стадіон "Старт"

Маша Землянська
16 вересня 2015р. 10:15

Хто зазіхає на стадіон "Старт"

Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»

Новина про те, що Окружний адмінсуд, попри заперечення Київради, такидозволив приватній компанії забудувати історичний стадіон «Старт», сколихнула громадськість столиці. Кияни вийшли на акції протесту, депутати написали гнівніпости у Facebook. На захист стадіону став навіть сам мер Києва Віталій Кличко. «Поки я мер столиці, на стадіоні «Старт» жодних забудов не буде», - заявив він.

ЗМІ неодноразово пов’язували забудовника стадіону з сином екс-прем’єра Миколи Азарова Олексієм. Адже проект майбутнього території «Старту» з’явився на сайті компанії «Група Розвиток», яку він контролював.

І старший, і молодший Азарови зараз у розшуку і далеко від Києва, а стадіону загрожує реальна небезпека. «Слідство.інфо» вирішило, що шукати її треба трохи ближче. Так ми вийшли на не менш відоме прізвище. І цей діяч не переховується від правосуддя за кордоном. 

Почнемо з початку. Взимку 2010-го Київрада віддала 4,83 гектара на вулиці Шолуденка, 26-28/4 для «комплексної реконструкції спортивного комплексу стадіону «Старт», будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу та багатофункціонального житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгово-розважального призначення та паркінгом». Уже за півроку – влітку – територію стадіону було приватизовано за десять мільйонів гривень. Так, з легкої руки Київради та Фонду держмайна стадіон «Старт» фактично дістався приватній фірмі «Голден Хаус».

Хто за стоїть за цією компанією? Наразі, за даними Держреєстру фізичних і юридичних осіб, у компанії кілька засновників.

Світлана Гордійчук та Олена Шумакова вклали у «Голден Хаус» по 22,5 мільйони гривень. Решту до статутного фонду – а це 50%, або 45 мільйонів гривень – внесла компанія «Темпо інвест». Саме вона й привернула нашу увагу.

У реєстраційних документах вказано, що «Темпо інвест» було створено у 2008-му році, тобто за два роки до історії зі стадіоном.

Ми навмисне взяли витяг про власників компанії станом на той період.

В офіційних документах «Темпо інвест» на момент її створення фігурує такий собі Олександр Лойфенфельд. Він - екс-депутат Київради та відомий столичний мільйонер. Свого часу був співвласником десятків фірм і установ, серед яких – ТРЦ «Глобус», банк «Синтез» і навіть футбольний клуб «Арсенал».

Як і належить мільйонеру, Лойфенфельд є співзасновником благодійної організації «Фонд пам’яті «Бабин яр». Його партнер – інший мільйонер, екс-кандидат у президенти, а нині нардеп від «Опозиційного блоку» Вадим Рабінович.

Та кияни частіше згадують прізвище Лойфенфельда у питаннях землі, а точніше, її відведення. Найвідоміше з них – це приватизація замку Барона, що на Ярославовому валу.

Коли ухвалювали рішення про відведення землі під замком Барона, Лойфенфельд, як депутат Київради, натискав кнопку «за»

Також запам’яталися історії про передачу земель його донці Інні, як то в Пущі Водиці чи на Дніпровській набережній.

Нині прізвища Лойфенфельд у документах «Темпо інвест» немає. Але це не означає, що мільйонер втратив над компанією контроль.

Станом на вересень 2015-го року в графі власників – кілька прізвищ і одна компанія. Отже, Геннадій Розумєй та Євген Фельдшеров (прізвища обох фігурують у перших документах про створення «Темпо інвест») внесли до статутного фонду по 5 мільйонів 625 тисяч гривень. Стільки ж - компанія «Побутрембудматеріали». А от найбільше – понад 60%, або 28 мільйонів 125 тисяч гривень – до статутного фонду вніс Вадим Одинець.

Останній донині значиться співзасновником компанії «Імпекс ЛТД», що спеціалізується на будівництві. Його партнер – вже згаданий нами Олександр Лойфенфельд.

Також Вадим Одинець ще донедавна був керівником Приватного акціонерного товариства «Імпекс проект», засновником якого є знову ж таки Лойфенфельд.

 

То чи варто шукати загрозу стадіону «Старт» за кордоном? Можливо, киянам також є сенс пильніше придивитися до тих, хто у них буквально під носом?