Вибухи на складах в м. Сватові.

Володимир Лесик
27 листопада 2015р. 7:51

Вибухи на складах в м. Сватові – суд обирає запобіжний захід майору Литвиненку.

 

26 листопада 2015 року, в Рубіжанському міському суді Луганської області (Луганська обл., м. Рубіжне, вул. Миру, буд. 34) розпочався судовий розгляд клопотання прокурора першого військової прокуратури Луганської гарнізону капітана юстиції Копитця Є. В. про обрання запобіжного заходу майору Литвиненку Олександру військовослужбовцю військової частини А1479.

Традиційно прокуратура на виконання вказівок вищестоящого керівництва просить суд обрати виключну міру запобіжного заходу взяття під варту Литвиненка Олександра.

Судове засідання проводилось за допомогою конференц зв'язку із зали суду Ічнянського районного суду Чернігівської області (Чернігівська обл., м. Ічня, вул. Коваля, 10), де в смт. Дружба знаходиться військова частина А1479 та проходить службу Литвиненко Олександр.

Прокуратура не повідомила Литвиненка Олександра про дату розгляду справи завчасно та його не прибуття давало б змогу прокурору звертатись до суду з клопотанням про затримання Литвиненка Олександра.

Однак, судове засідання розпочалось. Прокурор в порушення прямих норм закону намагався надати суду документи які не були попередньо надані для ознайомлення Литвиненку Олександру, що порушує його право на захист. Але суд на перший раз відмовив долучати документи до справи. Але після ознайомлення із матеріалами, суддя Морозова С. М. Рубіжанського міського суду розуміючи, що об’єктивних підстав для обрання запобіжного заходу Литвиненка Олександра прокурор не надав, почала одразу задовольняти будь-які клопотання прокурора.

На заяви захисту про неприпустимість грубого порушення закону, суддя не реагувала. Натомість суддя переривала виступ адвоката та разом з прокурором намагались спровокувати Литвиненка Олександра на обмову у своїй винуватості.

Неймовірне бажання прокурора за будь-якої ціни обрати Литвиненку Олександру запобіжний захід полягає в тому, що Анатолій Матіос військовий прокурор України, коментуючи трагедію в м. Сватові ЗМІ обмовився про те, що Литвиненко Олександр винний у трагічних подіях. При тому, що слідство не закінчено та всіх доказів не зібрано.Таким чином, військові прокурори «відпрацьовує» заяву свого керівника.

Окрім того, незаконно притягнувши до відповідальності Литвиненка Олександра, прокуратура намагається відвести від відповідальності керівництво АТО, в тому числі керівника сектору «А» в зоні АТО. Для таких тверджень, у захиста Литвиненка Олександра є необхідні докази.

 

Продовження судового засідання призначено на 27.11.2015 року о 9 год. 00 хв. в Рубіжанському міському суді Луганської області (Луганська обл., м. Рубіжне, вул. Миру, буд. 34) та Ічнянському районному суді Чернігівської області (Чернігівська обл., м. Ічня, вул. Коваля, 10), де буде знаходитись Литвиненко Олександр.