Новини про освіту

Максим Опанасенко
14 квітня 2011р. 15:06

Новини про освіту

У Вас вимагають хабар за іспит, хорошу оцінку у класний журнал чи вступ до університету? Дитину у дитсадку перестали годувати чи відмовилися приймати взагалі? Не знаєте, чи платити гроші за сумнівні контрольні в школі? Звертайтеся до Громадянської служби «Свідомо» і ми розслідуємо цю справу, звернемося до місцевого управління освіти і до Міністерства освіти. Якщо і це не допоможе – влаштуємо мітинг. Ми захищаємо тих, хто вчиться і хочемо:

Допомогти мамам з дитсадками

Протягом грудня 2009 – березня 2010 року «Свідомо» з допомогою активних мам з форумів викривала проблему з нестачею харчування в дитсадках по Києву. Найбільше проблем було на Солом’янці – в місцеві садочки батьки самі носили цукор, масло і крупи – інакше годували б дітей одним хлібом. Телефонними зверненнями і запитами нам вдалося «набриднути» районним відділам освіти – вже наприкінці січня – початку лютого гроші на харчі були знайдені, контракти з постачальниками – переоформлені і дітей почали годувати повноцінно.

Допомогти студентам з хабарями і порушеннями у вишах

За дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» у 2010-2011 роках зросло хабарництво у вишах. Із хабарництвом у вишам зіткнулися 66% студентів. У 2009-му році про хабарництво на іспитах та заліках говорили майже вполовину менше спудеїв – 40%.

В середині серпня 2011 року до Громадянської служби звернулася абітурієнтка Маша Саєнко. У липні вона подала документи до  педуніверситету на філфак. Хотіла вивчати італійську мову. Але ще до закінчення вступної кампанії їй зателефонували з вишу і порадили написати заяву на контрактне навчання, аргументуючи це "нулевістю" шансів вступити безкоштовно. Марина так і зробила. А в день зарахування дізналася, що її просто обманули - безкоштовно пройшли на навчання вступники з нижчими ніж у неї балами. 

"Свідомо" вистачило одного дня для того, щоб разом з Приймальною комісією педуніверситету вирішити проблему. Вже ввечері нам зателефонував Григорій Торбін, повідомивши, що дівчина вчитиметься на бюджеті. У четвер вранці список зарахованих на навчання оновився - вже з прізвищем Марини.

Допомагати батькам школярів з проблемами у школах

У  лютому 2011 року Міносвіти видало наказ, за яким у травні всі школярі 5-8 класів мають складати підсумкові контрольні роботи – так звана атестація. До цього такого ніхто не робив. Окрім заскладних для дітей завдань і обмеженості у часі на підготовку, у наказі МОНу була ще одна деталь. Міністерство порадило школам використовувати завдання для контрольних, надруковані трьома видавництвами – харківськими «Ранком» і «Основою» і столичною «Літерою». Тираж «Літери» викупив «Ранок». Він же друкував завдання «Основи».

Ціна однієї книжечки – 15 гривень. Школяреві, за порадою Міносвіти, треба було щонайменше чотири збірники. «Свідомо» порахувало, що харківське видавництво отримало шанс заробити левову частку з потенційних 100 мільйонів гривень.

Після розслідування «Свідомо» і підняття галасу, Міносвіти вивісив всі завдання для контрольних на своєму сайті – в безкоштовному доступі. І відмовився від ідеї проводити такі контрольні надалі – за повідомленням Міносвіти у 2011-2012 навчальному році такого не планується.

До кого звертатися за допомогою

Чекаємо Ваших звернень постійно за електронною адресою m.opanasenko@gmail.com або за телефоном 093 414 99 02 – Максим.

Як можна допомогти

В першу чергу - сигналами про порушення прав учнів і студентів.

Також для нас дуже важлива Ваша готовність підтримати нас - поставити свій підпис під нашим зверненням до влади, вийти на мітинг, якщо це буде потрібно.

А ще буде дуже корисно, якщо Ви будете лайкати наші статті і теми в соцмережах. Наша сторінка там - ось.