Школяри почали більше хворіти

Маша Землянська
14 квітня 2011р. 18:31

Школяри почали більше хворіти

Київські школяри за останній рік почали частіше хворіти. В управління охорони здоров’я порахували: минулого року до лікарів зверталося по 689 дітей з тисячі. Це – на 10% більше ніж позаминулого.

Тепер там констатують: «Кожний сьомий учень - нездоровий».

В управлінні по здоров’ю порівняли: на що діти починають більше хворіти після того, як йдуть до школи. Як виявилося:

- діти після семи років у 26,7 разів частіше мають проблеми з щитовидною залозою та гормонами;

- у 6,7 разів – проблем з серцем та судинами;

- у 4,8 разів – з м’язами та кістками;

- у 2,5 рази – з шлунком і взагалі системою травлення;

- у 2 рази – з нервами;

- у 1,6 разів – з сечостатевої системою.

Чому діти більше хворіють

«Так вони ж взагалі за цими комп’ютерами забули, що таке вулиця і спорт. Ви коли останній раз бачили як дівчата стрибають через резинку, або хлопці з м’ячем бігають?! Зараз усядуться вони перед екраном…», - одразу береться пояснювати досвідчена педіатр Марина Стень, яка щодня приймає маленький пацієнтів у Святошинській районній поліклініці.

За даними Інституту педіатрії та гінекології, менше половини дітей шкільного віку приділяють спортові хоча б півгодини на тиждень.

«Я що таке комп’ютер та телевізор – хворе серце, кістки, застій крові», - говорить лікарка Стень.

Педіатр переконує: такий спосіб життя у майбутньому – ще й загроза мати дітей. За дослідженням Інституту урології та андрології, коли хлопець безперервно проводить більше двох годин перед монітором чи телевізором – вдвічі знижується активність сперматозоїдів. При цьому за комп’ютером щоденно під півгодини до трьох годин проводять 90% школярів.

Ще на здоров’я дітей нещадно впливає погане харчування, хронічні стреси та шкідливі звички.

Як вберегти дітей від хвороб

Відповідно до ризиків, лікарі радять побільше прогулянок на свіжому повітрі, корисну їжу, вітаміни та здоровий сон. А ще - не запускати хвороби. Тому, щоб вчасно їх діагностувати, школярів щороку зобов’язали проходити медичні огляди. Для цього у Києві навіть так званий «день школярів» започаткували – щочетверга усі поліклініки приймають школярів.

Ще ця медична довідка допоможе дитині не мати проблем з фізкультурою. Відповідно до стану здоров’я дитині мають підібрати фізичне навантаження. Але поки, досвід медоглядів не дуже влаштовує батьків школярів. Усі вони скаржаться, що це лишень формальність. Та й на уроках фізкультури на ці довідки ніхто не звертає уваги.

«Я свого онука тричі на тиждень на баскетбол відводжу. Так він в мене взимку навіть не разу не чхнув», - говорить лікарка Стень.

Фото з сайту новостей