Попов: "Київенерго повинен належати місту"

Наталія Курило
25 жовтня 2010р. 10:11

Попов: "Київенерго повинен належати місту"

"Київенерго" не встигає ремонтувати прориви тепломереж, тому їх потрібно повернути у власність міста.

Про це на екстренному засіданні сказав перший заступник голови київської міської держадміністрації Олександр Попов.

За минулий тиждень сталося 281 аварій на тепломережах, які орендує "Київенерго".

Це на чверть більше ніж за аналогічний період минулого року.

За договором "Київенерго" повинно ліквідовувати пориви тепломереж протягом однієї доби. Але з 281 аварії протягом доби було ліквідовано лише 121. Дві доби знадобилося, щоб полагодити 82 тепломережі і три доби – 78.

"Я неодноразово говорив і ще раз хочу наголосити, що такі стратегічно важливі об‘єкти як "Київенерго" і "Київводоканал", від яких залежить життєдіяльність міста та його мешканців, мають залишатися в управлінні міста", – зазначив перший заступник голови київської міської держадміністрації Олександр Попов.

Київ втратив ряд комунальних підприємств після приходу до влади у 2006 році мера Леоніда Черновецького і його команди. Тоді КП назвали нерентабельними і включили в программу приватизації. Більшість пакетів акцій придбала фінансова компанія "Новий регіон" і одразу ж перепродала офшорним компаніям.

Після обрання президентом Віктора Януковича першим заступником голови КМДА Черновецького був призначений регіонал Олександр Попов, Черновецького відправили на лікарняний, а Попов фактично керує містом.

30 серпня цього року Генпрокуратура порушила кримінальні справи щодо відчуження акцій "Київгазу", "Київхімволокна", "Київміськбуду" і "Київводоканалу".

21 жовтня міська влада повернула контрольний пакет акцій "Київміськбуду" - 80%, змінила правління ЗАО "Енергохолдинг", повернула продані компанії "Новий регіон" 25% акцій КП "Київводоканал".

У суді продовжується розгляд справи про продаж компанії "Новий регіон" 28,46% акцій компанії "Київгаз" і 51% акцій компанії "Київхімволокно". 

ТОВ "Фінансова компанія "Новий регіон" є торговцем акцій, якого пов'язують пов'язують з ім'ям зятя Черновецького В'ячеслава Супруненка.