Рада за червоний прапор на День Перемоги

Максим Опанасенко
21 квітня 2011р. 17:36

Рада за червоний прапор на День Перемоги

Верховна Рада проголосувала за використання червоного комуністичного прапору під час урочистостей до Дня Перемоги 9 травня.

За законопроект комуністів Євгена Царькова, Петра Цибенка, регіонала Олександра Кузьмука і литвинівця Сергія Гриневецького проголосувало 260 депутатів Партії регіонів, Компартії і Народної партії.

В законопроекті йдеться, що використовувати будуть копію Прапора Перемоги, що має відповідати вигляду штурмового прапору 150-ої ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії.

Прапор Перемоги має бути 9 травня біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса, використовуватися під час урочистостей , які здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, громадськими об'єднаннями, покладання вінків до Могили Невідомого Солдата в місті Києві й іншим пам'ятникам Великої Вітчизняної війни 1941-1945.

Також він має висіти поряд з Державним прапором України на будинках – щоглах і флагштоках.

Як піднімали прапор над Рейхстагом

29 квітня в Берліні в районі Рейхстагу почалися останні бої радянської і залишків німецької армії. Наступ з радянського боку здійснювали бійці 171-ї і 150-х стрілкових дивізій.

Інформація про те, що червоний прапор замайорів над головною будівлею нацистів пройшла по Радянському Союзу в той же день. Насправді, за дослідженням істориків, цього не сталося – керівництву просто дуже хотілося, щоб це сталося якнайраніше.

Реально це сталося 1 травня силами бійців 150-ї дивізії. За офіційною радянською пропагандою вивісили над Рейхстагом Прапор Перемоги троє бійців – Михайло Єгоров, Мелітон Кантарія і Олексій Берест. Останній – в 1945-му замполіт батальйону був українцем. У травні 2005-го тодішній президент Віктор Ющенко присвоїв Олексію Бересту звання Героя України.

Це нібито випадково вдалося зняти на фото фотокору «Правди»  Віктору Тьоміну. На фотографії, яка дуже схожа на постановочну (ракурс, якість, безлюдність вулиць внизу, хоча бої продовжувалися) видно, як бійці вивішують на будівлі прапор з серпом та молотом.


 

Сама ж 150-а дивізія мала прапор іншого вигляду. На ньому був напис – 150 стр. ордена Кутузова II ст. Идрицк. див. 79 C.К. 3 У. А. 1 Б. Ф., тобто 150-та стрілецька ордена Кутузова ІІ ступеня Ідрицька дивізія 79-го стрілецького корпусу 3-ї ударної армії 1-го Білоруського фронту.

Саме такий стяг, а не офіційний прапор Радянського Союзу, за новим законом, має бути окрасою всіх урочистостей до 9 травня.

Що закон означає для українців

«Це роз’єднає країну». Така тема почала обговорюватися молоддю на соцмережах Фейсбук і Вконтакті ще на початку тижня, коли центральні медіа почали писати про Червоні Прапори в День Перемоги, після того, як 19 квітня законопроект внесли до поряду денного парламенту.

Підтвердженням цьому можуть слугувати абсолютно протилежні дії громадян і депутатів у різних містах країни. Так, активісти "Російської Єдності" і "Родины"  висловили бажання пронести 9 травня вулицями Львова спеціально зшитий для цього 15-метровий червоний стяг. Мер містра Андрій Садовий назвав цю заяву провокацією і заявив про можливі заворушення в місті.

Міські ради Львова, Івано-Франківська, Тернополя і Луцька офіційно заборонили розміщення радянської символіки, в тому числі і червоних прапорів, під час святкування 9 травня. Через це у Луцьку, прибічники Компартії оголосили безстрокову акцію і стоять перед міськрадою з червоними прапорами.

А в Одесі і Сімферополі, куди вже приїжджали активісти «Російської Єдності» і  «Родины» в середині квітня, ініціативу сприйняли позитивно,  під час ходи з велетенським стягом зібралося багато людей. Вони розписувалися на ньому і спостерігали за ходою.