Виставка натюрморту «Багатослів’я мовчазних речей

 Виставка натюрморту «Багатослів’я мовчазних речей

Із нагоди святкування 100-річчя від дня заснування

Української академії мистецтв

 

21 квітня – 11 травня 2017 року

Відкриття – 21 квітня о 15:00

 

Організатори: Міністерство культури України, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури,Центр Української Культури та Мистецтва.

За сприяння Кафедри живопису і рисунку та Кафедри теорії та історії мистецтва.

Українська академія мистецтв заснована в 1917 році. У перші роки своєї діяльності, мала невеликий професорсько-викладацький склад, переживала складні часи (розруху, громадянську війну, відсутність власного приміщення) і розвивалася разом із молодою державою. Але, не зважаючи на всі труднощі, Академія виконала головну місію – створення вищої художньої школи в Україні.

Історія Академії тісно пов’язана з найвідомішими діячами мистецтва. Першим ректором Української Академії мистецтва став Федір Кричевський. Тут працювали Д. Антонович, Д. Щербаківський, М. Бойчук, М. Бурачек, В. Кричевський, А. Маневич, О. Мурашко, Г. Нарбут, Д. Щербаківський та ін. Ці прізвища увійшли не тільки в історію академії, але й в історію українського та світового мистецтва. Майстерність передавалась з покоління в покоління, від майстра до учня. Із цього починалася академія, ці традиції зберігаються і сьогодні.

На виставці «Багатослів’я мовчазних речей» представлено твори видатних українських майстрів натюрморту, які зберігаються в багатьох музеях світу, а так як частина життя цих художників була нероздільно пов’язана з Академією – і  в фондах НАОМА.

Ідея виставки несе в собі місію підтримки професійного образотворчого мистецтва і художньої творчості, залучення широкої глядацької аудиторії до кращих художніх творів українських авторів та відзначення 100 річної річниці від дня заснування Української академії мистецтв.

Як випливає з назви, мета виставки – відобразити складний процес усвідомлення митцем навколишнього світу і через символи, асоціації та майстерність продемонструвати його глядачу. Найкраще це представляє такий складний жанр як натюрморт.

Виставка натюрморту «Багатослів’я мовчазних речей» демонструє світ, що оточує художника – наповнений образами, він знаходить відображення в картинах. Натюрморт – це той жанр живопису, де зображені речі, пов’язані між собою, вступають в «спілкування» з глядачами. Мистецтво натюрморту вчить нас бачити, любити і розуміти світ, сприймати його вічну цінність. У натюрмортах художники не зображують речі «з натури», а попередньо підбирають і компонують їх в відповідності зі змістом і художнім задумом, щоб через їх красу розповісти про красу світу.

Можна обмежитися споглядання картин – милуватися майстерністю живописця, яскравістю фарб, але натюрморти несуть в собі приховані знання. Зображення знайомих предметів, наділяються додатковим  символічним змістом.

Глядачеві пропонується  захоплююча гра – відштовхуючись від реальності зображення – осмислити складні асоціації. Однак, «читання» натюрмортів не повинне затьмарювати краси полотен. Натюрморт, на переконання видатного художника Кузьми Петрова-Водкіна, – «це одна з гострих  розмов живописця з натурою».

Куратори проекту: Андрес Ганна, Гончаренко Тетяна, Музиченко Ольга.

 

 

Ласкаво просимо! Вхід вільний!

 

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб.- Нд. – 10:00 – 18:00.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

 

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по

е-mail: olga.muzi4enko@dolesko.com.