Київрада почала передачу Київенерго Ахметову:старт

Христина Заник
29 квітня 2011р. 9:43

Депутати Київради проголосували за надання у концесію об’єктів теплоенергетичного комплексу столиці, - рішення прийнято за основу. Тепер спеціальна комісія розробить умови можливої концесії.

Заступник голови міської адміністрації Олександр Мазурчак передбачає, що впродовж місяця ці умови будуть прописані і винесені на сесію Київради.

«Ситуація, яка склалася сьогодні з інженерними мережами столиці, потребує негайного вирішення. І найоптимальнішим варіантом оперативного втручання у даному питанні може стати процес концесії. Концесія, на відміну від оренди, це форма, яка вберігає майно від приватизації, тож воно цілком законно залишається у комунальній власності», - зазначив він.

Серед переваг концесії Мазурчак назвав такі:

-кошти, які вкладаються інвестором, стають власністю громади; 

-фінансові ресурси вкладаються на довгий період, і їх повернення може тривати у зручний для обох сторін період. Це дає можливість у короткі строки виконати реконструкцію мереж, і при цьому не перекладати тягар фінансового боку такої угоди на плечі киян у вигляді підвищення тарифів.

На засіданні Київради 28 квітня депутат від фракції "УДАР Віталія Кличка" Наталія Новак розповіла про документ під грифом "Конфиденциально. Только для внутреннего пользования АК "Киевэнерго", з яким вона ознайомилась.

У документі – схема приватизації «Київенерго»:

- майно передається компанії на 49 років;

- переможець вже відомий - АК "Київенерго". 40% акцій "Київенерго" володіє компанія Ахметова ДПЕК, Донецьк, яка управляє енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент";

- ремонт труб відбуватиметься за рахунок підвищення тарифів для киян;

- компанія практично не вкладатиме власних коштів у розвиток тепломережі.

Проте Олександр Мазурчак зазначив, що документ, про який говорить Наталія Новак – це ніякий не документ, а лише бачення компанії «Київенерго», яких би вона хотіла умов. 

«Київенерго – не зовсім хороша фірма», - додав він і зазначив, що умови концесії розроблятимуться такі, які будуть вигідними для киян, і без рішення депутатів концесія не зможе відбутися. 

Також Мазурчак додав, що передавати в концесію тепломережі можна й іншим компаніям. Він повідомив, що щойно зустрічався з серйозною французькою компанією, яка працює у цій галузі. Ця організація вже взяла в концесію мережі в Будапешті та інших містах світу.

«Невже ми дурніші за ці європейські столиці? - запитав він. - Головне завдання – виписати максимально зручний для обох сторін договір співпраці та жорстко контролювати його виконання. Якщо не піти сьогодні цим шляхом, ситуація з мережами тепло- та водопостачання буде щороку погіршуватися».

В середині квітня уряд затвердив перелік енергопостачальних підприємств, акції яких продаватимуть.

Серед переліку поряд з іншими обласними компаніями – АК "Київенерго", 25% вартості якого належить державі. Номінальна вартість державної частки статутного капіталу - 6772767,5 гривень.

Теплоенергетичний комплекс Києва складається з ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, теплових мереж, теплових розподільчих мереж, "Житлотеплоенерго", заводу "Енергія".