Хто у Київраді відповідає за рекламу на транспорті


13 вересня 2017р. 1:57

Марія Землянська, бюро журнадастських розслідувань "Свідомо" в рамках проекту "Слідство.Інфо"

Олексій Окопний – 33 річний депутат Київради від фракції «Солідарність» нині очолює Постійну комісію з питань транспорту, зв’язку та реклами. Саме представники цієї комісії на чолі з головою мали б, в першу чергу, звернути увагу на низькі тарифи для орендарів рекламних площ на транспорті, зокрема, у метрополітені, та ініціювати підвищення розцінок.

У сюжеті «Свідомо» для проекту «Слідства.Інфо» щодо тарифів на оренду рекламних площ у Київському метрополітені ми з’ясували, що 21 тисяча відданих під рекламу квадратних метрів столичної підземки у 2016-му році принесли бюджету трохи більше 23-ох з половиною мільйонів гривень.


 

Чому? Тому що фактично всі рекламні площі знаходяться в оренді у компаній-посередників – нині Договори на оренду рекламних площ у метро підписані з 23-ма посередниками. Попри те, що рекламу реальному покупцю ці посередники продають за ринковими цінами, самі ж орендують рекламну площу за розцінками, які в останнє переглядались у 2013-му році. За оцінками експертів, ці так звані базові тарифи мінімум втричі нижчі за реальні.

Кому вигідно тримати низькі тарифи? Звісно посередникам. У сюжеті «Приховані скарби підземелля» ми показали, що найбільш прибуткові площі під рекламу в метро тримають компанії, пов’язані з народним депутатом від блоку Петра Порошенка – Сергієм Березенком. Наприклад, батько і двоюрідний брат Березенка значаться засновниками компанії «Центр Медіагруп», яка, наприклад, тільки на скляних поверхнях вагонів метро має понад дві тисячі квадратних метрів під рекламу.

Олексій Окопний (нагадаємо – нинішній очільник Комісії, що мала б ініціювати перегляд тарифів) у минулому тісно співпрацював з Сергієм Березенком. До початку власної депутатської кар’єри Окопний працював у громадській приймальні Березенка.

Ще одна рекламна компанія-посередник в метро наближена до Березенка пов’язана з Окопним через його власну компанію «Українська муза». Засновником цієї фірми окрім самого Окопного значиться «Благодійний фонд імені Андрія Штогаренка». Керівник і підписант документів фонду — Віталій Колєснік. Він же — засновник компанії «Неон-проект», яка теж орендує площі під рекламу в метро (поза тим, Віталій Колєснік керує двома компаніям Івана Березенка — «Науково-технічний центр «Аквакультура» та «Гринитон сервіс»).

Крім того, донедавна номер телефону компанії Окопного «Українська муза» збігався з контактами рекламного агентства, яке також має договори на рекламу в метро і зв’язок із народним депутатом від БПП — «Київ медіа ресурс». Проте, після розслідування наших колег про рекламний бізнес в аеропорту «Бориспіль», який також пов’язаний із Сергієм Березенком — телефон вимкнений.

Тож ще під час підготовки сюжету ми намагалися зв’язатися з депутатом Київради з проханням пояснити чи не впливають його зв’язки з власниками рекламного бізнесу у метро на його позицію та бездіяльність як голови Постійної комісії Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами. Проте усі наші спроби не увінчались успіхом. Тож ми скористалися нагодою і розпитали депутата на першому засіданні Київради після літніх канікул. Усі наші закиди Окопний відкидає, депутат спростовує будь-який свій стосунок до рекламного бізнесу, а Сергія Березенка вважає просто другом.

Цікава деталь, до депутатства підприємницька діяльність не приносила доходу Окопному. Так, у першій офіційній декларації 2014-го року у Окопного 92 тисячі 350 гривень доходу – з яких 42 350 за роботу на посаді директора його ж фірми «Українська муза» та 50 тисяч страхових відшкодувань. Земельна ділянка на 120 соток, квартира на 71 метр та Subaru Impreza 2008-го року. За рік, тобто у 2015-му доходи Окопного наблизтлися до півтора мільйона гривень – тобто зросли більш як у 15 разів. На посаді директора він заробив 18 тисяч 645 гривень, ще за 184 тисячі 380 гривень приніс продаж автівки. Але найбільша стаття доходів Окопного – це заробіток від підприємницької діяльності – 1 мільйон 280 тисяч 692 гривні.

Додалося у декларації Окопного і за 2016-ий рік. Так, підприємниць діяльність принесла депутату Київради 1 мільйон 439 тисяч 162 гривень, ще трохи більше 18 тисяч – зарплата на посаді директора власної фірми. Ще майже 45 тисяч гривень зарплати отримала дружина Окопного Юлія від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». А згідно повідомлень про суттєві зміни на сайті Національного агенства з запобігання корупції, родина Окопного у 2017-му році стала власником квартири на 127 квадратних метрів за 2 мільйони 186 тисяч 940 гривень та елітної автівки VOLKSWAGEN TOUAREG NF за 649 тисяч 818 гривень.

Тож збіг і плідна робота чи дружба з впливом народним обранцем та наближеними до нього бізнесменам допомагають депутату Київради збільшувати статки? Питання риторичне. Хоча обіцяні вже цієї осені нові правила для розміщення реклами на транспорті, зокрема, і у метро, які мають бути винесені на розгляд депутатів Київради – зможуть розставити крапки над «і».

Теги: гроші , Київ , реклама