Хто допоміг Кузьміну отримати «держдачу»

Маша Землянська
13 жовтня 2017р. 18:58

Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань "Свідомо" для проекту "Слідство.Інфо"

Кримінальне провадження про приватизацію державної дачі на території «Комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами колишнім першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним та його родиною зрушило з місці. Генеральна прокуратура повідомила його про підозру у особливо тяжких злочинах – зловживання владою, відмивання доходів та підроблення документів. Підозру також отримав директор «Комплексу відпочинку «Пуща-Водиці» ДУС Євген Єгоров.

Кримінальне провадження прокуратура відкрила після сюжету «Слідства.Інфо» «Було Ваше – стало наше». Тоді ми з’ясували, що раніше державний будинок №46 на території «Пущі-Водиці» став приватною власністю. За документами, станом на 2015-ий рік його власницею була Лідія Шумакова. Причому жінці будинок дарували частинами. Лідія Шумакова – це колишня теща Рената Кузьміна.

«Слідство.Інфо» два роки поспіль слідкувало за розвитком справи та постійно надсилало запити до Генеральної прокуратури.


 

Щодо директора «Комплексу відпочинку «Пуща-Водиця». То і на наші запити та у розмові з нами Євген Єгоров постійно заперечував факт приватизації землі та будинку. Запевняв, що такого бути не може і жодних документів, щоб засвідчили можливість приватизації, ані він, ані його підлеглі не підписували.

Натомість у ГПУ встановили, що Єгоров не просто знав про приватизацію будинку на території комплексу, але й допомагав Кузьміну. «Досудовим розслідуванням встановлено, що у період 2008-2010 років на той час заступник та у подальшому перший заступник Генерального прокурора України, діючи за попередньою змовою в групі із директором ДП «Комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами Адміністрації Президента України, шляхом зловживання службовим становищем з корисливих мотивів, службових підроблень та використання завідомо підроблених документів, вчинили самовільне протиправне захоплення державної земельної ділянки рекреаційного призначення площею 1,0457 га на території ДП «Комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами АП України у м. Києві, самовільне незаконне будівництво житлового будинку площею 1068 м кв та прилеглих споруд на цій самовільно зайнятій державній земельній ділянці рекреаційного призначення, а також умисні дії з приховування вчинених злочинів та легалізації наведеного незаконно одержаного нерухомого майна».

У заяві ГПУ також додають: «У наслідок зазначених злочинів у грудні 2010 року на той час перший заступник Генерального прокурора України протиправно набув у власність зазначене нерухоме майно незаконного походження, яке у 2010 році становило ринкову вартість майже 8,4 млн грн і є особливо великим розміром».


 

Ренат Кузьмін наразі знаходиться у розшуку і його місцезнаходження невстановлене. Щодо директора «Пущі-Водиці» Єгорова, то на даний час на розгляді в суді перебувають клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та відсторонення від посади.

До речі, у вересні цього року Київрада проголосувала за скасування свого ж рішення від 2008-го року, яким тоді надала дозвіл на проектування та реконструкцію з добудовою будинку №46 на вулиці Вишгородській, 150. Тобто фактично узаконила реконструкцію «дачі» Кузьміним.

У матеріалах, які додавались до рішення зазначено: «25.07.2008 Кузьмін Р.Р. (інвестор) уклав із КВ «Пуща-Водиця» ДУС в особі директора Єгорова Є.Г. (замовник) інвестиційний договір №8 про реконструкцію будинку 46/2, який знаходиться на території Комплексу відпочинку… В свою чергу такі обставини дали можливість побудувати Кузьміну Р.Р, індивідуальний будинок площею 1068,0 м. кв. на території КВ «Пуща-Водиця» Державного управління справами Президента України, землі якої відносяться до земель рекреаційної зони та відповідно до свого цільового призначення призначені для експлуатації та обслуговування будівель і споруд комплексу відпочинку «Пуща-Водиця». А не для будівництва житлових будинків».


 

 

 

Теги: Київ , гроші , земля