Як влада підтримує забудовника з-під Ботсаду

Маша Землянська
1 грудня 2017р. 15:05

Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань "Свідомо" для проекту "Слідство.Інфо"

Компанія "Екотайр Юкрейн", яка має плани на забудову історичної землі під парконом Національного ботанічного саду імені Гришка, подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, яке фактично заборонило забудовникові зводити під Ботсадом висотки. Скаргу підтримав і Департамент містобудування та архітектури, який мав би навпаки боротися проти незаконних висоток на заповідній землі. Тож долю забудови історичних схилів багатоповерхівками тепер вирішуватиме Київський апеляційний адміністративний суд. Засідання призначене на 5-е грудня

"Слідство.Інфо" більш як півтора роки тому розповідало про плани на забудову землі під парканом Ботсаду між вулицею Мічуріна та провулком Бастіонним, які з’явилися ще у 2008-му році. Тоді Київрада безкоштовно віддала у власність різним людям 12 земельних ділянок. А вже за кілька місяців усі вони продали її в одні руки – київського підприємця Автанділа Хачідзе.


Детальніше про те, як віддавали землю під Ботанічним садом можна почитати ТУТ.

Попри те, що Київрада віддавала землю під будівництво садиб, у 2014-му році Департамент містобудування та архітектури видав містобудівні умови та обмеження, що дозволяють забудовникові звести та цьому місці житловий комплекс з підземним паркінгом та вбудованими нежитловими приміщеннями.

Ми навіть спробували уявити, як можуть висотки вписатися у краєвид на Печерську.


Проти будівництва під парканом Ботанічного саду виступили місцеві мешканці. Посилаючись на історико-охоронну зону та порушення законодавства вони кілька років поспіль скаржилися в усі інстанції. Після їхніх звернень за підтримки місцевих депутатів у 2016-му році ДАБІ провела позапланову перевірку, знайшла порушення і невідповідності та у листопаді фактично заборонила Хачідзе зводити житловий комплекс на цій землі. Головний аргумент – земля віддавалась під садиби, тому зводити висотки не можна.


Натомість на бік забудовника перейшли київські чиновники. І вже у грудні Департамент містобудування та архітектури столичної мерії подав позов, у якому просив скасувати рішення ДАБІ. Наміри чиновників і забудовника зіпсував суд.

До речі, про підтримку забудовника столичною владою говорить інший факт. У серпні на сайті Київської міської державної адміністрації з’явилось Розпорядження про будівництво міжквартального проїзду від Бастіонного провулку до вулиці Мічуріна. У поясненні до документу написано: дорогу попросить забудовник.


Місцеві мешканці переконують: відсутність під’їзду до власних ділянок – це єдине, що стримувало забудовника під початку будівництва. Підпис Віталія Кличка фактично дав йому зелене світло.

Сам київський міський голова не зміг пояснити «Слідству.Інфо» чому дозволив будувати дорогу під парканом Ботанічного саду. Натомість його заступник Олександр Спасибко, за дорученням якого і готувалося це Розпорядження, запевняє: нова дорога дозволить розгрузити транспортне навантаження на район Звіринця. Щоправда каже, що точно не знаю, про якою саме землю йде мова.

- Давайте так, я за будівництво дороги я обома руками «За», тим паче за кошти інвестора. А от щодо будівництва будинків з порушенням – я «проти». Але якщо вся документація відповідає Законодавству – то звичайно, які у нас можуть бути претензії, - підсумовує заступник міського голови Києва. - Але навіть якщо цього будівництва не буде – я все одно двома руками «За» цю дорогу. Якщо дорога там не можлива – то проектну документацію державна експертиза не пропустить.

Як очільники Києва пояснюють таку підтримку забудовника можна дізнатися ТУТ.

Місцеві мешканці обіцяють: змусять чиновників скасувати це розпорядження і не дадуть будувати дорогу на історичних схилах під Національним ботанічним садом. Вже й не кажучи про самі висотки.