"Свідомо" - рік роботи

Маша Землянська
15 лютого 2018р. 11:10

"Свідомо" - рік роботи

Відкритість та прозорість - головні критерії робити "Свідомо". Це дозволяє нам бути незалежними та виправдовувати довіру аудиторії.

Повний звіт про діяльність "Свідомо" у 2017-му році можна знайти тут:

За підтримки Інтерн’юз-Нетворк «Свідомо» у 2017-му році продовжило виконувати свою місію – змінювати країну кожного дня. Для цього ми виконували поставлені задачі – а саме надавали більше незалежної і неупередженої інформації нашій аудиторії. Наші розслідування допомагають, хоч і поступово, але досягати поставлених цілей – ми разом з вами змінюємо країну на краще.

Ми невпинно продовжуємо слідкувати за результатами нашої роботи, а зараз це - повернуті земельні ділянки, звільнення чиновників, припинення діяльність корупційних схем.

Зокрема, після серії розслідувань «Свідомо» про фіктивний Приватний вищий навчальний заклад «Київський університет культури», заснований народним депутатом Михайлом Поплавським та його сином Олександром, схема маніпуляцій з дипломами припинилась. Наразі приватний виш видає власні дипломи, а диплом державного Київського національного університету культури і мистецтва отримують виключно випускники КНУКіМу.

Досі після розслідування «Було Ваше – стало наше» про приватизацію державного майна, Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження. Наразі будинки, про які йшла мова в сюжеті, під арештом. Колишньому заступнику генерального прокурора Ренату Кузьміну оголошено підозру. Директора «Пущі-Водиці» Євгена Єгорова відсторонено від роботи та оголошено підозру. Наразі він за рішенням суду під домашнім арештом. Тривають судові засідання.

Також наразі триває розслідування за фактом обстрілу авто знімальної групи «Слідства.Інфо» під час підготовки матеріалу про розкішний маєток Ріната Ахметова.

Міністерство охорони здоров'я України одержало від Міністерства фінансів України схвалення змін до паспорта бюджетної програми «Лікування громадян України за кордоном» щодо виділення додаткових 186 мільйонів гривень. Завдяки цьому героїня нашого сюжету «Донори тут зайві» поїхала на лікування до Італії. Дівчинку прооперували і наразі вона проходить реабілітацію.

Після наших розслідувань «ЗаСАДа» та «Даю дорогу!» суд підтвердив забору забудовникові на будівництво висоток під Ботанічним садом. Наразі у Київській міський раді створено комісію, яка має перевірити законність виділення цієї землі.

Після виходу розслідування «Білий шум», про напади на лікарів, які заявляють про корупцію – справу взяв під контроль голова Національної поліції України Сергій Князев.

Також 2017-ий рік відзначився для нас професійними відзнаками. Зокрема, розслідування «Квартирний самообмін» став фіналістом конкурсу «Честь професії-2018».

Розслідування «Справа Честі» стало переможцем конкурсу «Честь професії-2018» у номінаці «Зарядись проти корупції».

 

Отже, наші телевізійні розслідування-сюжети:

«Свята земля» - розслідування про активи голови Ради національної безпеки та оборони. Які записані на тещу чиновника.

Розслідування «Білявка в законі» розповідає про стрімкий стрибок у кар’єрі та майновий стан першої заступниці міністра юстиції Наталії Севостьянової.

Розслідування «Справа честі» - це історія про тиск на суддю Ларису Гольник, яка викрила на хабарі міського голову Полтави,  з боку керівника суду та колег.

«На курячих ніжках» - нове розслідування про незаконне будівництво велетенського маєтку на пам’ятці археології у Києві. Ми показали будинок, який звели для радника президента та бізнесмена – Юрія Косюка.


 

«Земля розбрату» - розслідування про виділення землі для бійців антитерористичної операції у Києві. Через київську владу ця земля стала заручником між бійцями та місцевими мешканцями.

«Ігри у ветеранів» - розслідування про виділення бюджетних коштів на ветеранські організації. Проте нам вдалося з’ясувати, що гроші залишаються тільки у кишенях керівників цих організацій.

У розслідуванні «Як Ахметов під Києвом будує палац» ми показали масштаби будівництва нового маєтку олігарха на території, яка була незаконно привласнена.

 

У розслідуванні «Донори тут зайві» ми розказали про те, як зникають безслідно мільйони гривень, призначені для порятунку українських онкохворих дітей. І чому, якщо ви захочете стати донором кісткового мозку в Україні, у вас нічого не вийде.

 «Останній дзвоник» - розслідування промайно та статки родини ректора Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Віктора Андрущенка.

У розслідуванні «Все за планом» про чергову масштабну забудову в столиці, яку таємно задумали чиновники. Та як комунальне підприємство, що має планувати розвиток міста, насправді планує розвиток приватних забудовників.

У розслідуванні «ГЕНЕРАЛьний план» ми розказали про майно та статки родини Олександра Терещука, який є першим заступником губернатора Одещини. Ми викрили факти незаконного збагачення чиновника, який раніше займав керівну посаду у поліції Києва.

У розслідуванні «Зоряний час» ми показали як колишній керівник Державного управління справами продовжеє нарощувати свої активи. Зокрема, як його родина приватизувала кінотеатр «Зоряний», що у центрі Києва.

 

Після підвищення вартості проїзду у метро ми підготували розслідування «Приховані скарби підземелля». Ми виявили, що на рекламі у метро заробляє не комунальне підприємтсво, а приватні компанії. Більшість з них належать родичам і друзям депутата Верховної ради Сергія Березенка.

«Безсмертний ФОП» - розслідування корупційної схеми в Ірпені. Міська влада спратила кошти за ремонт дороги фіктивним компаніям та приватним підприємцям. Зокрема, ми виявили, що один з приватних підприємців вигравав тендер вже будучи померлим два роки.

Розслідуванні «Даю дорогу!» - це продовження історії планування незаконної забудови під парканом Національного ботанічного саду. Ми знайшли документи, які підтверджують намір влади допомагати забудовнику. Зокрема, дозвіл на будівництво дороги на небезпечному схилі.

Розслідування «Цар гори» - це продовження історії про незаконне будівництво велетенського маєтку для радника президента та бізнесмена – Юрія Косюка на пам’ятці археології у Києві. Замість того, щоб віддати землю учасникам АТО, місцева влада знову віддала шматок заповідника Косюку.

«Білий шум» - це розслідування про те, як на невідомі нападають на лікарів, які відкрито заявили про корупцію у медичних закладах. Після таких заяв, лікарі отримували проблеми на роботі, були звільнені. Та принципові лікарі не зупиняються, збирають докази, звертаються до правоохоронців та судяться за свої права. 

«Самообмін або квартирна щедрість Нацгвардії» - розслідування про 100 мільйонів гривень, які Національна гвардія фактично подарувала забудовникові. Зокрема, замість дорогих квартир у центрі столиці, керівництво Нацгвардії погодилось взяти житлові площі на околиці Києва, таким чинов втративши понад половину коштів, закладених на будівництво житла. «Свідомо» підготувало це розслідування у текстовій версії, відео сюжету вишло в ефірі програми «Наші гроші  з Денисом Бігусом».

Наші текстові розслідування:

Текстове розслідування «Хто у Київраді контролює рекламу на транспорті» - продовження сюжету «Приховані скарби підземелля.» про заробіток приватних фірм на рекламі у метро.Нам вдалося отримати коментар депутата Київради Олексія Окопного, який відповідає за розмір тарифів на рекламу у метро, тим самим утримуючи їх на низькому рівні. Також ми знайшли докази зв’язку цього депутата з власниками рекламних посередників-монополітсів.

«Хто допоміг Кузьміну вкрасти «держдачу» - продовження історії про приватизацію державної власності колишнім заступником генерального прокурора Ренатом Кузьміним. Після нашого розслідування «Було Ваше – стало наше» прокуратура відкрила кримінальне провадження. Нам вдалося отримати документи, які засвідчують, що красти державну власність йому допомагав Євген Єгоров – директор комплексу відпочинку «Пуща-Водиця». 

 «Суд підтримав заборону висоток під Ботсадом». Після виходу сюжету «Свідомо» про забудовника «Даю дорогу!», який хоче будувати під Ботанічним садом, суд прийняв рішення заборонити зводити висотки.

«Як влада підтримує забудовника з-під Ботсаду» - продовження розслідування про плани на незаконне будівництво висоток під парканом Ботанічного саду у Києві. В цій історії ми показали, як влада через суд намагається задовольнити інтереси забудовника і обманює місцевих мешканців.

«Щасливе розлучення» - розслідування про начальника автомобільної служби доріг Полтавської області Володимира Трояновського, дружина якого після розлучення обросла майном – дорогими квартирами та автівками.

Наші телевізійні розслідування-сюжети та текстові розслідування «Свідомо» були поширені через соціальні мережі. Зокрема, сторінки на Facebook: «Слідство.інфо», «Громадянське ТБ», «Журналистские расследования в Украине» та інших.

За підзвітний період «Свідомо» було виготовлено 18 телевізійних журналістських розслідувань, що вийшли в програмі «Слідство.Інфо», «Наші гроші з Денисом Бігусом» в ефірах телеканалів «Громадське» та «Перший». Також в рамках проекту «Свідомо» підготувало 6 текстових розслідувань для сайтів «Громадське» та «Свідомо».

Показники результативності: 

Індикатор 

Цільове значення

Фактичне значення

Кількість вироблених одиниць контенту

24

26

18 телевізійних сюжети

6 текстових розслідувань

2 відеоролика для сторінки «Слідство.Інфо» на Facebook

Загальна аудиторія розслідувань платформи «Громадське» та «Свідомо». Також канал Громадського на Youtube та сторінка «Слідство.Інфо» на Facebook

-

Всього: 2 196 005 переглядів + понад 980 000 переглядів 2 роликів на Facebook

З них текстових версій сюжетів:

- «Громадське» –  889 197;

- «Свідомо» - 76 272;

канал Громадського на Youtube – 882 983.

Текстових розслідувань:

- «Громадське» – 303 927;

- «Свідомо» - 30 472.

Ролики наFacebook:

- розслідування «Як під Києвом будується Ахмєтов» набрало 240 000 переглядів; 

- ролик про розслідування «Справа Честі» - 738 000 переглядів.

Статистичні дані телеканалів – відсутні.

Більшість наших розслідувань викликало широкий резонанс у суспільстві та було передруковано іншими медіа.