Біля "ЖК для військових" може бути ртуть у грунті

Маша Землянська
14 березеня 2018р. 16:32

В літку рівень забрудненості повітря і ґрунту ртуттю на території колишнього заводу «Радикал», що на вулиці Червоноткацькій у Києві, перевищував допустимі норми в кілька разів. Зовсім поруч, на земельній ділянці, що належить 195 Центральній базі Державної спеціальної служби транспорту, почалося «будівництво житлового комплексу для військовослужбовців та членів їх сімей».

Про перевищення норм ртуті свідчать результати лабораторних досліджень «Київського міського лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України» від червня 2017-го року. Висновок і протокол дослідження "Свідомо" отримало у відповідь на запит до Держпродспоживслужби.


 

За результатними досліджень рівень ртуті перевищував допустимі норми і в пробах повітря, і в пробах ґрунту - повні протоколи дослідження можна подивитися тут.

Договір між керівництвом Держспецтрансслужбою та забудовником «Фонд Девелопмент Груп» засекретили одразу після підписання. Проте журналістам вдалося дізнатися, що на приблизно 8 гектарах, де нині базується військова частина, мають звести 10 житлових будинків по 25 поверхів – загалом на 4 450 квартир. І попри те, що в договорі йдеться про «будівництво житлового комплексу для військовослужбовців та членів їх сімей», Держспецтрансслужба отримає всього 150 квартир – трохи більше 3%. Решта – комерційні об’єкти, під продаж яких забудовник вже створив окремий сайт.

Керівником компанії забудовника - ТОВ «Фонд Девелопмент Груп» є Вікторія Гречана. Вона ж керує ТОВ «Фортабуд», що так само без погоджень будує житло для Міноборони на землі військових біля метро «Червоний Хутір» в Києві. Ця забудова оскаржена прокуратурою і нині знаходиться у судах. Девелопером обох забудов є компанія «Укрбуд Девелопмент», пов’язана з народним депутатом Максимом Микитасем.

Детальніше про історію розпилу квартир можна дізнатися у у сюжеті Максима Опанасенка, журналіста бюро розслідувань "Свідомо" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".