Суд поновив на роботі "лікаря-викривача"

Маша Землянська
23 лютого 2018р. 11:41

Звільненого більше двох років тому, після викриття схеми поборів у районній поліклініці №2 Деснянського району (нині - філія №2 Комунального консультативно-діагностичний центр), лікаря ультразвукової діагностики Юрія Ліску суд поновив на роботі. Про це свідчить рішення Апеляційного суду Києва від 19-го лютого.

Також суд зобов'язує комунальний медичний заклад відшкодувати лікару понад 48 тисяч гривень зарплатні, яку він не отримував через незаконне звільнення. Тепер медзаклад має або поновити Ліску на роботі, або оскаржувати рішення у Верховному суді.Посаду Ліски скоротили у жовтні 2015-го року. За рік до того, він разом з іншими медиками почав відверто заявляти про факти корупції керівництва поліклініки. У липні 2014-го року Юрій Ліска писав доповідну на ім’я директора Юрія Лимаря й начальника управління охорони здоров’я району, де вказав на корупційну схему поборів у його відділенні та інші виявлені ним факти.

Зокрема, що для всіх лікарів установили план — фіксовані суми, які потрібно віддавати керівництву. Гроші медики повинні були взяти чи навіть витребувати з пацієнтів. Спочатку йшлося про 3000 гривень на місяць. Згодом тариф почав рости. На підвердження лікар показує копії журналу з його віддіоення, де фіксувалися усі кошти,я кі здають лікарі. В тому числі і благодійні внески від пацієнтів.

Власне після оголошення про ці схему в Ліски і почалися проблеми на роботі - забирали обладнання, змінювали графік, а згодом скоротили посаду.

Керівництво медичного закладу спростовує слова лікаря. Зауважує, медзаклад пройшов десятки перевірок і жодні порушення не встановлені.

Проте після звільнення лікар не зупинився - продовжував шукати правду, збирав докази та писав заяви до правоохоронців та столичної влади. 

Вимагання грошей — лише один з фактів корупції керівництва медпідприємства. Ще з 2015 року за заявами медиків відкриті кримінальні провадження та проводяться досудові розслідування. 

Більше того, 23 вересня 2017-го року на Ліску, коли він сів у машину біля дитячої поліклініки фактично в центрі Києва, напали невідомі.

Вони погрожували йому зброєю, а коли чоловік вистрибнув з машини, на нього напав третій чоловік, схопив його та, поваливши на землю, почав бити ногами зі словами: «Сідай в машину, треба поговорити або ми тебе вб’ємо». Лікар припускає, що напад пов'язаний з його викривальною діяльність. Попри те, що є відео з камер спостереження, де видно і авто, і номер машини, і самих нападників - правоохоронці не розслідували справу.

Детальніше про лікаря-викривача та зібрані ним факти можна дізнатися тут.