Могильов:У Львів російських активістів не везли

Максим Опанасенко
13 травня 2011р. 10:27

Могильов:У Львів російських активістів не везли

Активістів російських організацій у Львів 9 травня ніхто не віз. Про це заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, доповідаючи в Раді про сутички і бійки у Львові 9 травня.

В День Перемоги там, попри рішення Львівського окружного адмінсуду щодо заборони проведення в місті масових акцій для громадських та політичних організацій 9 травня, представники партії "Родіна" таки вирішили приїхати до Львова і розгорнути прапор перемоги на Пагорбі Слави. Там же відбулася сутичка між працівниками міліції та націоналістами, які нібито зривали георгіївські стрічки з ветеранів і викрикували нацистські гасла.

"Пишуть, що російських активістів везли на автобусах з львівськими номерами. Це не відповідає дійсності. О першій дня в Пагорб Слави приїхали автобуси, в якому було близько 80 ветеранів. Вік не дозволяє їм пересуватися самостійно, тому з ними було 40 людей супроводу - всі зі Львова чи західного регіону".

Приїзд радикальних організацій "Родіна" і "Русскоє єдінство" Могильов заперечує взагалі. Натомість, він заявив про те, що на вокзалі було затримано 5 "свободівців" з червоним прапором і написом "Русскоє єдінство".

Щодо дій міліції в той день у Львові, то Могильов вважає, що діяли вони чітко і недопустили масових заворушень. В зв'язку з цим, міністр вирішив нагородити міліціонерів Львова.

"Працівники міліції 9 травня працювали професійно, грамотно, діяли адекватно до ситуації і не допустили масових заворушень і кровопролиття у Львові. Ми не допустили кровопролиття, це головне. Тому я прийняв рішення про заохочення особового складу, який брав участь у цих діях у Львові", - заявив Могильов.