Комісія з забудов радиться-будівельники працюють

Христина Заник
13 травня 2011р. 17:31

Сьогодні, 13 травня, вже другий день засідає комісія, яка має винести рішення щодо законності забудов у центрі Києва: над метро Театральна, під Софією та по вулиці Пирогова. А в цей час забудовник на Пирогова, 2/37Б далі риє котлован, - повідомила місцева мешканка Лідія Чувачіна. Вона додала, що з квітня мешканці вже чотири рази мали сутички з забудовниками - не пускали будівельні машини, викликали міліцію.

"Члени комісії нас слухають, але чи почують - невідомо, - зазначила вона, - адже голови комісії Кучука не було ні сьогодні, ні вчора. І взагалі дуже мало членів комісії присутні на засіданні. Гідробіолог Вадим Рибін дав тривожну оцінку: через будівництво будинку на 25 квартир з фітнесцентром можуть деформуватися сусідні будівлі. Вже є тріщини. В нас ще критичніша ситуація, ніж по Гончара в буферній зоні Софії. Ми надали надали приписи прокуратури, які забороняють тут будівництво".

Влада неодноразово обіцяла розібратися з законністю таких дій. Комісія, яка дасть оцінку забудовам в центрі міста, створена головою міської адміністрації Олександром Поповим за дорученням прем’єра Миколи Азарова. Проте у складі комісії відсутні представники громади. Журналістів теж не запрошують. Натомість ключову роль грають представники установ, які видавали протизаконні дозволи на будівництва. До складу комісії ввійшли заступник голови держадміністрації Михайло Кучук, головний архітектор міста Сергій Целовальник, перший заступник начальника Головного управління містобудування та архітектури Олександр Вертиполох, Дмитро Царьов, Віктор Петрук, Михайло Сіленко, головний санітарний лікар Анатолій Пономаренко та інші. Всього у складі комісії внесено 29 прізвищ чиновників. Проте вчора, 12 травня, на першому засіданні, куди допустили громадськість, їх було лише близько десятка.