Одеські судді визнали люстрацію – неконституційною

Маша Землянська
29 травня 2018р. 13:40

Одеські судді визнали люстрацію – неконституційною

18-го квітня Одеський апеляційний адміністративний суд прийняв історичне для люстрації рішення. Колегія суддів вперше поновила на посаді звільненого, відповідно до критеріїв закону про очищення влади, прокурора Олександра Кузьменка. Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка «Ящик Пандори» для проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Поновлювала Кузьменка на посаді колегія суддів, серед яких – Олександр Кравець та Степан Домусчі. Суддя Домусчі каже: поновив на посаді прокурора, бо вирішив, що закон про люстрацію – неконституційний: «На цей час в новій редакції Кодексу адміністративного судочинства є норма, яка дозволяє суду, якщо він дійшов висновку, що закон є неконституційним, не застосовувати його. Керуватися Конституцією як нормою прямої дії і принципом верховенства права».

Його колега, суддя Кравець по суті – повторює слова коллеги: «Зараз у нас вже більше 19 справ, які пройшли комунікацію в Європейському суді з прав людини. Зараз в нас є Венеціанської комісії стосовно того, що цей закон недосконалий. Що він підміняє під собою індивідуальну відповідальність – колективною. Тільки працювати на певній посаді – недостатньо, щоб підпадати під критерій люстрації».

От тільки Конституційний суд не визнавав закон про люстрацію неконституційним. Він ще взагалі не дав люстраційному закону своєї оцінки. Відтак, аргументація поновлення люстрованого прокурора – доволі субєктивна.

Варто додати, що одеські судді своїм рішення  не тільки поновили звільненого прокурора Куземенка на посаді, але й постановили виплатити всю зарплатню за три роки через вимушений прогул – це майже 300 000 гривень. Але найбільший плюс для прокурора – скасування заборони 10 років займати посади в держустановах.  Наразі сам Кузьменко запевняє: не має наміру працювати в державних органах. Принаймні поки що.