Мін’юст піде в суд через поновленого прокурора

Маша Землянська
29 травня 2018р. 13:41

Мін’юст піде в суд через поновленого прокурора

Департамент з питань люстрації Міністерства юстиції через суд буде намагатися скасувати рішення щодо поновлення на посаді звільненого, відповідно до критеріїв закону про очищення влади, прокурора Олександра Кузьменка. Рішення про повернення посади екс-прокурору з виплатою зарплатні за всі роки – а це майже 300 тисяч гривень, прийняли судді 18-го квітня року судді Одеського апеляційного адміністративного суду. Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка «Ящик Пандори» для проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом».

«Кузьменко з травня 2012 року по лютий 2014 року обіймав посаду першого заступника прокурора Печерського району та не був звільнений в цей період з власної посади. А це, відповідно, люстраційний критерій, і тому він був в подальшому звільнений. Рішення апеляційної інстанції щодо поновлення воно викликає дуже багато питань, - коментує ситуацію з поновленням на посаді люстрованого прокурора директорка Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Анастасія Задорожна. В очолюваному нею Департаменті кажуть – Кузьменко перший, але може бути не останнім: В провадженні Департаменту з люстрації більше 60 справ щодо оскарження взагалі застосування взагалі закону про очищення влади. Позовів прокурорів у судах достатньо. Просто по одним ще немає рішення, а одні зупинені до рішення Конституційного суду про очищення влади».

До речі, поновлювала Кузьменка на посаді колегія суддів, серед яких – Олександр Кравець та Степан Домусчі. Суддя Домусчі каже: поновив на посаді прокурора, бо вирішив, що закон про люстрацію – неконституційний: «На цей час в новій редакції Кодексу адміністративного судочинства є норма, яка дозволяє суду, якщо він дійшов висновку, що закон є неконституційним, не застосовувати його. Керуватися Конституцією як нормою прямої дії і принципом верховенства права».

Його колега, суддя Кравець по суті – повторює слова коллеги: «Зараз у нас вже більше 19 справ, які пройшли комунікацію в Європейському суді з прав людини. Зараз в нас є Венеціанської комісії стосовно того, що цей закон недосконалий. Що він підміняє під собою індивідуальну відповідальність – колективною. Тільки працювати на певній посаді – недостатньо, щоб підпадати під критерій люстрації».

От тільки Конституційний суд не визнавав закон про люстрацію неконституційним. Він ще взагалі не дав люстраційному закону своєї оцінки. Відтак, аргументація поновлення люстрованого прокурора – доволі субєктивна. Найбільший плюс для прокурора – скасування заборони 10 років займати посади в держустановах.  Наразі сам Кузьменко запевняє: не має наміру працювати в державних органах. Принаймні поки що.