Комісія з забудов:ні Театральній,Гончара,Пирогова

Христина Заник
18 травня 2011р. 16:20

Комісія з забудов:ні Театральній,Гончара,Пирогова

Комісія мерії з перевірки законності зведення скандальних будівель у центрі Києва вирішила: потрібно демонтувати будівництво торгового центру над метро Театральна і відновити сквер за гроші забудовника. Також необхідно терміново зупинити будівництво стометрового елітного будинку під Софією на вулиці Гончара та знести збудовані конструкції по вулиці Пирогова.

Ця комісія була створена за дорученням Микола Азарова від 19 березня після чисельних громадських протестів. Вона перевіряла наскільки будівництво відповідає земельним, будівельним, санітарним та екологічним нормам. Місцеві мешканці та журналісти не були запрошені на засідання, проте активістам проти забудов вдалося прорватися і надати документи, що підтверджують протизаконність будівництв.

На Театральній будується торгівельно-офісний центр, на Гончара та Пирогова - елітні житлові будинки. Місцеві мешканці повідомили "Свідомо", що будівництво ведеться на кожному з об'єктів. Над Театральною завершують спорудження даху, на Гончара встановлюють третій будівельний кран.

Нижче висновки комісії, які передав "Свідомо" її член:

1. Будівництво торговельно-офісного центру над метро Театральна

 (вул. Богдана Хмельницького, 7)

Порушення:

- у наданні ділянки Київрадою, через недотримання вимог щодо відстані між існуючими будинком та новобудовою;
- через розташування об’єкта над станцією метро, що дуже небезпечно для людей;
- через відсутність погодження проекту будівництва з органом охорони культурної спадщини.

Комісія вирішила: потрібно демонтувати будівництво торгового центру, відновити сквер з благоустроєм території за гроші забудовника. А забудовнику – запропонувати іншу земельну ділянку.

2. Будівництво стометрового елітного будинку під Софією

 (Гончара, 17-23)

Комісія вирішила:

- терміново зупинити будівництво;
- перевірити законність та чинність погоджень та розглянути питання законності виділення ділянки;
- звернутись до прокуратури з клопотанням зобов’язати державну архітектурно-будівельну інспекцію скасувати дозвіл на проведення будівництва;
- звернутись до Київської міськради з клопотанням прискорити прийняття рішення «Про мораторій на проведення будівельних робіт в межах вулиць Іринінська, Рейтарська, О. Гончара, Велика Житомирська, Михайлівська та Михайлівський провулок».

3. Зведення будинку з підземним паркінгом по Пирогова

 (Пирогова та вул. Богдана Хмельницького, 2/37 «Б»)
 
- забудовник (ТОВ «Торговий дім Міжнародної спілки українських підприємців») не має права використовувати цю земельну ділянку
- будівництво технологічно неможливе та небезпечне, бо може деформувати і знищити житловий будинок по Пирогова, 2 та оточуючих трьох пам'яток архітектури.

Комісія пропонує:
- Міській адміністрації внести пропозицію до Київради відмінити рішення про надання ділянки під будівництво;
- знести збудовані конструкції та відновити благоустрій.