Суд: рішення про поновлення прокурора - законне

Маша Землянська
18 червня 2018р. 14:05

Одеський апеляційний адміністративний суд відреагував на сюжет "Свідомо" щодо пововлення на посаді люстрованого прокурора Олександра Кузьменка "Ящик Пандори" . Прес-служба суду переконує: рішення їхніх суддів законні, а сюжет - замовний.

"Судочинство здійснюється у межах і порядку, визначених процесуальним законом. Лише суд касаційної інстанції може дати правову оцінку законності застосування апеляційним судом норм матеріального та процесуального права. А тому, ставлення під сумнів судового рішення, яке набрало законної сили, до прийняття Верховним Судом остаточного рішення за касаційною скаргою Міністерства юстиції України, є передчасним та безвідповідальним", - йдеться в заяві суду.

Нагадаємо, 18-го квітня Одеський апеляційний адміністративний суд прийняв історичне для люстрації рішення. Колегія суддів вперше поновила на посаді звільненого, відповідно до критеріїв закону про очищення влади, прокурора Олександра Кузьменка.

Поновлювала Кузьменка на посаді колегія суддів, серед яких – Олександр Кравець та Степан Домусчі. Суддя Домусчі каже: поновив на посаді прокурора, бо вирішив, що закон про люстрацію – неконституційний: «На цей час в новій редакції Кодексу адміністративного судочинства є норма, яка дозволяє суду, якщо він дійшов висновку, що закон є неконституційним, не застосовувати його. Керуватися Конституцією як нормою прямої дії і принципом верховенства права».

Його колега, суддя Кравець по суті – повторює слова коллеги: «Зараз у нас вже більше 19 справ, які пройшли комунікацію в Європейському суді з прав людини. Зараз в нас є Венеціанської комісії стосовно того, що цей закон недосконалий. Що він підміняє під собою індивідуальну відповідальність – колективною. Тільки працювати на певній посаді – недостатньо, щоб підпадати під критерій люстрації».

От тільки Конституційний суд не визнавав закон про люстрацію неконституційним. Він ще взагалі не дав люстраційному закону своєї оцінки. Відтак, аргументація поновлення люстрованого прокурора – доволі субєктивна.

Варто додати, що одеські судді своїм рішення  не тільки поновили звільненого прокурора Куземенка на посаді, але й постановили виплатити всю зарплатню за три роки через вимушений прогул – це майже 300 000 гривень. Але найбільший плюс для прокурора – скасування заборони 10 років займати посади в держустановах.  Наразі сам Кузьменко запевняє: не має наміру працювати в державних органах. Принаймні поки що.

Теги: Київ