Директор КП порушив закони через незнання

Маша Землянська
25 липня 2018р. 13:35

У Київській міський раді провели службове розслідування щодо директора комунального підприємства «Госпкомобслуговування» Володимира Басалиги після припису Національного агентства з запобігання корупції на ім’я голови столиці Віталія Кличка. Службове розслідування і припис стосувались правопорушення пов’язаного з корупцією та конфліктом інтересів – зокрема, Басалига, будучи директором КП не передав корпоративні права на компанію «ПКБ-ІФ», якою він володів на 33,3%. Щоправда, притягнути Басалигу до відповідальності, хоча б дисциплінарної, не вбачають можливості – сплив термін застосування дисциплінарного стягнення.

«Свідомо» отримало копію акту перевірки директора «Госпкомобслуговування».


«В ході службового розслідування встановлено, що до невиконання вимог частини першої статті 36 Закону директором комунального підприємства «Госпкомобслуговування» Басалигою В.І. призвела погана обізнаність останнього з нормами законодавства у сфері запобігання і протидії корупції», - йдеться в Акті службового розслідування.

В документі також пояснюється, що припис НАЗК оформило 27 квітня 2018-го. Щоправда за три тижні до того – 6 квітня, Басалига встиг продати частку в статутному фонді «ПКБ-ІФ» за трохи більше ніж 24 тисячі гривень. Власне це комісія Київради вважає пом’якшуючою обставиною. Навіть попри те, що Басалига більш як два роки суміщав бізнес і посаду -  директором КП у столиці він став у лютому 2016-го року. Повний текст Акту службового розслідування стосовно директора комінального підприємтсва "Госпкомобслуговування" Басалиги В.І. можна прочитати тут.

До речі, припису НАЗК передувало розслідування «Свідомо» про діяльність приватної компанії в стінах Київської міської ради. Мова у сюжеті «Смачна справа» йшла про те, що ставши директором «Госпкомобслуговування» Басалига одразу і без жодних конкурсів підписав договір з ТОВ «Київська ресторація», яким фактично передав цій компанії їдальню Київради на вигідних умовах.

Теги: Київ , гроші , Київрада