Суд не дає "ніжинським робінгудам" довести алібі

Олександра Веснич
20 травня 2011р. 14:21

Чернігівський суд відмовив звинуваченим у бандитизмі "ніжинським робінгудам" у всіх клопотаннях щодо підтвердження їх алібі.

Таке рішення прийняв під час засідань 17-19 травня суддя Андрій Стеблина.

"Робінгуди" стали відомими завдяки відео з наркоторговцями, яких вони змушували відмовитись від розповсюдження дурману в Ніжині і навколишній місцевості. Спортсмени стверджують, що так боролися з наркобізнесом на малій батьківщині, який прикривають правоохоронці - це також є в свідченнях на відео.

Натомість міліція звинуватила "робінгудів" у вимаганні грошей і бандитизмі. З квітня 2010 спортсмени знаходяться за гратами.

Владислав Попович - лідер спортсменів - просив викликати до суду свідка, який підтвердив би відсутність Поповича в Ніжині в день, коли він ніби вимагав гроші у одного з потерпілих. Суддя відмовив йому через ніби-то вичерпні свідчення з цього приводу в матеріалах досудового слідства.

В цьому ж засіданні іншим спортсменам відмовили у виклику ще 3 свідків, витребуванні протоколів про ніби-то вилучення у них наркотичної сировини. З матеріалів справи зник сумнівний протокол обшуку, де ніби-то знайшли пістолет Поповича - він був виявлений у білизні в квартирі його матері. Пістолет згідно документів має обойму, що до нього не підходить. Замість пошуку документів суддю задовольнила довідка слідства, що протокол загублено.

Суддя також відмовив захисникам "робінгудів" та самим звинуваченим у допиті свідків на рівних. Свідки надсилають до суду листи, що не прийдуть в засіданні через хвороби, вагітність, відсутність в Україні, при цьому суд довіряє цим даним без будь-яких підтверджуючих документів. Максимум - відправляє слідчих проводити допити за місцем проживання. "Робінгуди" стверджують, що при спілкуванні правоохоронці залякують свідків, що підтверджується результатами їх допитів.

Суд над "робінгудами" триває з жовтня 2010.