Мінкульт не погодив висотки під парканом Ботсаду

Маша Землянська
8 серпня 2018р. 13:21

Міністурство культури не погодило історико-містобудівного обґрунтування по земельній ділянці в межах вулиці Мічуріна, 10 та провулку Бастіонний, 5-А, 13-Б, що на Печерську, прямісінько під стінами Національного ботанічного саду імені Гришка. Документи було відхилено 1 серпня, про що свідчить інформація на сайті Мінкульту.

Плани на забудову землі під парканом Ботсаду між вулицею Мічуріна та провулком Бастіонним з’явилися ще у 2008-му році. Тоді Київрада безкоштовно віддала у власність різним людям 12 земельних ділянок. А вже за кілька місяців усі вони продали її в одні руки – київського підприємця Автанділа Хачідзе. Детальніше про те, як віддавали землю під Ботанічним садом можна почитати у розслідування "Свідомо" ТУТ.

Попри те, що Київрада віддавала землю під будівництво садиб, у 2014-му році Департамент містобудування та архітектури видав містобудівні умови та обмеження, що дозволяють забудовникові звести та цьому місці житловий комплекс з підземним паркінгом та вбудованими нежитловими приміщеннями. Проти будівництва під парканом Ботанічного саду виступили місцеві мешканці. Посилаючись на історико-охоронну зону та порушення законодавства вони кілька років поспіль скаржилися в усі інстанції. Після їхніх звернень за підтримки місцевих депутатів у 2016-му році ДАБІ провела позапланову перевірку, знайшла порушення і невідповідності та у листопаді фактично заборонила Хачідзе зводити житловий комплекс на цій землі. Головний аргумент – земля віддавалась під садиби, тому зводити висотки не можна. 

Натомість на бік забудовника перейшли київські чиновники. І вже у грудні Департамент містобудування та архітектури столичної мерії подав позов, у якому просив скасувати рішення ДАБІ. Проте Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позивних вимог.

Між тим про підтримку забудовника столичною владою говорить інший факт. У серпні на сайті Київської міської державної адміністрації з’явилось Розпорядження про будівництво міжквартального проїзду від Бастіонного провулку до вулиці Мічуріна. У поясненні до документу написано: дорогу попросить забудовник. 

Місцеві мешканці переконують: відсутність під’їзду до власних ділянок – це єдине, що стримувало забудовника під початку будівництва. Тож обіцяють, що змусять чиновників скасувати це розпорядження і не дадуть будувати дорогу на історичних схилах під Національним ботанічним садом.

Теги: гроші , Київ , земля