Дружина нардепа відкрила садок на державній землі

Маша Землянська
31 серпня 2018р. 15:56

Дружина нардепа відкрила садок на державній землі

Дружина народного депутата від "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" Сергія Березенка Уляна є власницею дитячого садочку «Кідсвуд». Заклад відкрився на закритій території "Будинку відпочинку "Конча-Заспа" Державного управління справами, яке після Революції Гідності очолював Сергій Березенко. Про це йдеться в сюжеті Максим Опанасенко, журналіста бюро журналістських розслідувань "Свідомо", для проекту "Наші гроші з Денисом Бігусом".

В часи президентства Віктора Януковича "Конча-Заспа" була одним з найзакритіших об’єктів в країні. Так званими "державними дачами", а по суті – маєтками, тут користувалися міністри, нардепи і силовики, на що з держбюджету йшли мільйони гривень. Після Революції "Конча-Заспу" обіцяли відкрити для всіх бажаючих, але нині територія закрита – її охороняє Управління державної охорони, а нерухомість, за документами, продовжують використовувати як представники попередньої, так і нинішньої влади.

«Кідсвуд» працює з 2017 року, договори оренди двох об’єктів нерухомості з Фондом держмайна були підписані у 2018-му. У них вказано, що вартість оренди більше ніж 500 квадратних метрів в “Конча-Заспі” - 42 500 тисячі гривень на місяць плюс ПДВ. За аналогічну суму в Києві можна зняти суттєво менші площі в спальних районах.


Садок позиціонує себе як інноваційний. Вірогідно, цим пояснюється і вартість навчання тут – 18 000 гривень на місяць за одну дитину плюс ще 4 000 гривень на місяць за харчування. При цьому, за даними КМДА, ні Уляна Березенко як фізична особа, ні «Кідсвуд» як юридична особа не отримували ліцензій на діяльність дошкільного навчального закладу.


Сергій Березенко в коментарі журналістам заявив, що не причетний до бізнесу дружини і не допомагав їй отримати нерухомість на закритій території, якою раніше управляв. Участь чоловіка у діяльності “Кідсвуда” спростовує і сама Уляна Березенко. Жінка каже, що садок відкривала її нинішня партнерка, а сама вона увійшла в склад засновників лише згодом. При цьому, жінки були знайомі на момент відкриття закладу.