У волонтерській базі донорів кісткового мозку +113

Маша Землянська
3 вересня 2018р. 11:02

У волонторській базі донорів кісткового мозку менше ніж за рік вже понад сотня потенційних донорів кісткового мозку. Веде недержавний реєстр Благодійний фонд "Український реєстр донорів кістового мозку", який створили Юлія та Роман Куць.

Наразі фонд збирає кошти на проведення аналізів. Кожний такий специфічний аналіз коштує від 52 євро. У фонді переконують: "З часом Україна увійде до всесвітньої бази донорів кісткового мозку, але нам всім треба працювати над наповненням бази". Наразі кожен охочий віком від 18 до 45 років може стати потенційним донором. Для цього не потрібно проходити надскладних перевірок. Лише заповнити форму для отримання тест-набору у благодійному фонді, який надсилають поштою. Безпосередньо діагностику ДНК проводять у Німеччині. Повні правила можна дізнатись на сайті організації.

З 2009-го року в Україні працює держанвний реєстр. Щоправда, повноцінно за дев'ять років роботи він так і не створив нормальну базу донорів. За останніми даними, у травні 2017-го у Всеукраїнському реєстрі донорів кісткового мозку було 120 донорів. Веденням цього Реєстру займається Управління інноваційних проектів Державного експертного центру МОЗ України. Фінансується робота Реєстру коштами цієї держаної установи. Нам вдалося з’ясувати, що з 2009-го по 2013-й роки на Реєстр було витрачено понад 4 мільйони гривень. 

На бездіяльність Всеукрахнського реєстру скаржаться лікарі, хворі і батьки хворих. Якби Реєстр працював - то Україна могла б стати членом Всесвітньої мережі і отримати практично безкоштовний доступ до мільйонного реєстру донорів кісткового мозку. Наразі пошук донора там - українцям обходиться у десятки тисяч євро.

Дізнатись більше про бездіяльність державного «Всеукраїнського реєстру донорів гемопоетичних стовбурових клітин (кісткового мозку) МОЗ України» можна у сюжеті "Свідомо" тут.

 

Теги: гроші