Через борги "Київенерго" постраждають кияни

Наталія Курило
2 листопада 2010р. 12:13

Об 11:00 «Київгаз» почав поступово знижувати тиск газу для ТЕЦ-6 та ТЕЦ-5 «Київенерго» через заборгованість компанії за спожитий газ.

Про це "Свідомо" повідомила прес-служба "Київенерго".

Через недостачу газу ТЕЦ зменшила напругу в електромережах і температуру в батареях киян.

Борг "Київенерго" за газ складає майже 743 мільйонів гривень.

В "Київнерго" стверджують, що "Київгаз" знижує тиск газу через заборгованість за вже спожитий газ. В свою чергу вони звинувачують мерію в тому, що вона не покрила різницю в тарифах, яка складає 860 мільйонів гривень.

Мерія не платить за так звану різницю в тарифах: тариф, за яким ми платимо за воду і тепло, нижчий за собівартість, визначену компанією "Київенерго". Тому мерія, оскільки вона встановила нижчі тарифи, мусить платити різницю.

Загалом, "Київенерго" не має права відключати гарячу воду або опалення населенню. Така заборона прописана у законодавстві. Але "Київенерго" має договори на постачання тепла з ЖЕКами, а не з населенням. Тобто, це ЖЕК не має права відключати нам воду, а "Київенерго" їм може.

Тому виходом може бути заключення прямих договорів із компанією "Київенерго" на постачання тепла. Зараз прямі договори є тільки за електроенергію, тому і проблем зі світлом менше. Але цього цього треба вимагати і за інші послуги "Київенерго", а також за холодну воду, яку постачає "Київводоканал".