Рада не пожаліла студентів-контрактників

Максим Опанасенко
3 листопада 2010р. 6:08

Рада не прийняла правку до закону «Про вищу освіту», за якою студенти-контрактники могли б взяти відстрочку від одного дня до одного року на оплату навчання.

Проектом «литвинівця» Миколи Шершуна, комуністки Катерини Самойлик, бютівця Степана Давимука і регіонала Миколи Комара пропонувалося не брати зі студентів пеню за те, що вони вчасно не заплатили за навчання, а укладати договір на відстрочку. Студент мав принести довідку про те, що платити в даний момент не може (звільнення з роботи самого студента, його батьків тощо).

Після закінчення відстрочки студент мав би виплатити необхідну суму протягом п'яти робочих днів.

За це проголосували 157 народних депутатів: 5 регіоналів, 83 бютівця, 17 депутатів від «Нашої України – Народної Самооборони», 25 комуністів, 20 депутатів від Блоку Литвина і 7 позафракційних.

Зараз студенти, що вчаться за контрактом в різних вишах платять по-різному. Ціна коливається від 5 до 30 000 гривень на місяць. На оплату кожен виш також дає свій термін - одні платять в перший тиждень щомісяця, інші - за семестр чи за рік наперед. Якщо студент не встигає оплатити навчання, йому нараховується пеня (в середньому 8% на місяць) або ж його просто відраховують з навчання.