Як друзі-депутати один одному допомагають

Маша Землянська
23 жовтня 2018р. 12:01

Як друзі-депутати один одному допомагають

Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань «Свідомо» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

- Я їм продаю матеріали.

- Що саме?

- Цеглу.

33-ий киянин, депутат Київради, голова Постійної комісії з питань транспорту, зв’язку та реклами з початку 2018-го року вже встиг продати цегли більш як 650 тисяч гривень. У Вінницю. Так-так, київських депутат, який опікується рекламою і транспортом у столиці – продає цеглу у Вінницю.

Шалений бізнес успіх Олексія Окопного після отримання мандату депутата Київради не може не привернути увагу. За неповні п’ять років він встиг обзавестись родиною і збудувати успішну кар’єру підприємця. А ще – обрости немалими статками та майном.

Квартира на 127 квадратних метрів за 2 186 940 гривень, Volkswagen Touareg за 649 818 гривень. І це – надбання Окопних тільки за 2017-ий рік.

Найбільша стаття доходів депутатської родини – підприємницька діяльність Окопного. У 2017-м він заробив 1 381 з половиною тисячі гривень. Ще майже 271 тисячу задекларувала дружина як дохід від партії Блок Петра Порошенка.

Непогано? От правда до депутатства Олексій Окопний навряд чи міг собі дозволити жити на широку ногу. Так, у першій  офіційній декларації депутата Київради від «Солідарності» за 2014-го року 92 тисячі 350 гривень доходу – з яких 42 350 за роботу на посаді директора його ж фірми «Українська муза» та 50 тисяч страхових відшкодувань. Земельна ділянка на 120 соток, третина квартири на 71 метр та Subaru Impreza 2008-го року.

Успіх до Окопного приходить за рік, коли він реєструється як фізична особа підприємець.

І вже у 2015-му доходи  Окопного наблизилися до півтора мільйона гривень – тобто зросли більш як у 15 разів.

Додалося у декларації київського депутата і у 2016-у році. Так, підприємницька діяльність принесла йому 1 мільйон 439 тисяч 162 гривень, ще трохи більше 18 тисяч – зарплата на посаді директора власної фірми. Майже 45 тисяч гривень зарплати отримала дружина Окопного Юлія від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

У чому ж секрет депутата Київради? Можливо в успішних друзях?

До початку власної політичної кар’єри Окопний працював у громадській приймальні Сергія Березенка, коли той сидів у кріслі депутата Київради, аж доти, поки останній спочатку не очолив Державне управління справами, а потім не обрався до Верховної ради від блоку Петра Порошенка.

Очоливши приймальну Березенка, Окопний став директором компанії «Українська муза». Засновником цієї фірми окрім самого Окопного (має 1% акцій) значиться «Благодійний фонд імені Андрія Штогаренка», яким керує Віталій Колєснік.

Віталій Колєснік – людина, яка і нині пов’язує бізнес Окопного з бізнесом родини Сергія Березенка. Наприклад, Колєснік керує двома компаніям батька нардепа Івана Березенка — «Науково-технічний центр «Аквакультура» та «Гранитон сервіс».

Більше того, і Колєснік має власну рекламну фірму «Неон-проект», яка орендує площі під рекламу в метро. Рекламою в київському метрополітені торгують і компанії батька та дядька Сергія Березенка – «Центр медіагруп», «Київ медіа ресурс», «Космос медіа груп».

Чому це вигідно? Тому що фактично всі рекламні площі знаходяться в оренді у компаній-посередників – нині Договори на оренду рекламних площ у метро підписані з 23-ма посередниками. Попри те, що рекламу реальному покупцю ці посередники продають за ринковими цінами, самі ж орендують рекламну площу за розцінками, які в останнє переглядались у 2013-му році. За оцінками експертів, ці так звані базові тарифи мінімум втричі нижчі за реальні.

Тож ще раз нагадаємо, Олексій Окопний очолює Постійну комісію з питань транспорту, зв’язку та реклами. Саме ця комісія має, в першу чергу, звернути увагу на низькі тарифи для орендарів рекламних площ на транспорті, зокрема, у метрополітені, та ініціювати підвищення розцінок.

Варто додати, наразі У Київській міській державній адміністрації розглядають можливість підвищення тарифів для орендарів удвічі.


Усі наші закиди Окопний відкидає, депутат спростовує будь-який свій стосунок до рекламного бізнесу, а Сергія Березенка вважає просто другом:

- Ми друзі, я рекламою не займаюсь.

Але, як з’ясувало «Свідомо», не тільки транспорт і реклама пов’язують Окопного та Березенка.

Щоранку під парканом державного будинку відпочинку Конча-Заспа можна побачити чергу з автомобілів. Це батьки привозять дітей у приватний садок дружини Сергія Березенка. На закритій від сторонніх очей території, «Кідсвуд» займає два будинки на відомчій території. Повний день перебування дитини тут вартує більш як 20 тисяч гривень.

«Свідомо» вже розповідало, що заробляючи мільйони, заклад не платить окремо за охорону, її оплачує сама «Конча-Заспа». З видатків, дуже посильна оренда, комунальні платежі і оплата праці. А ще – працює без ліцензії.

Це підтверджує і власниця дитячого закладу Уляна Березенко:

- Ні, немає ліцензії у “Кідсвуда”. Дивіться, щоб отримати ліцензію – потрібно мати ряд документів. Перше і саме основне – це повинен бути штат працівників. Друге – повинна бути методика, яка затверджена, тому що ліцензія отримується під щось. Під методику. Далі має бути приміщення – або оренда або власність. Це такі три кити на яких тримається ліцензія. А далі вже йде таке, санітарні норми усілякі. Тому зазвичай на ліцензування приватні заклади подаються, коли пропрацювали чуть-трошки.

З Уляною Березенко ми зустрічаємося не в Конча-Заспі. Але у “Кідсвуді”. Другий заклад – в центрі Києва, біля метро “Кловська”.

До чого тут Окопний? Все просто. Приміщення, де розмістився «Кідсвуд», відповідно до реєстру належить благодійному фонду імені Андрія Штогаренка, який разом з Окопним значиться засновником фірми «Українська муза». Остання, до речі, тут і прописана.

Виходить: дружина Березенка орендує приміщення у компаній, що тісно пов’язані з Окопним. То ж це тільки дружба? Не усім так щастить з друзями.