Аудитори знайшли порушення при виготовленні кіно

Маша Землянська
24 жовтня 2018р. 13:28

Бюджетні гроші на створення і прокату українських фільмів та підтримку державних підприємств з січня 2015-го по січень 2018-го років використовувались неефективно. про це свідчить результат фінансового аудиту Держаудитслужби.

"Проведений аналіз стану фінансування виробництва фільмів засвідчив, що через незадовільний стан матеріально-технічної бази державних та комунальних підприємств сфери кінематографії, які мають повний технологічний цикл для виробництва фільмів, 90% державних контрактів та 98% договорів фінансової підтримки на виробництво національних фільмів укладені Держкіно з приватними кіновиробниками. Проте більшість з них за даними Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів на території України не мають власної виробничої бази для створення фільмів і орендують її у інших суб’єктів господарювання, а наявне у державних підприємств обладнання для виробництва кінофільмів майже на 100% морально застаріле та фізично зношене і здебільшого непридатне для подальшого використання. У 2015-2017 роках Держкіно прийняло від продюсерів-виробників 93 фільми, на виробництво яких витрачено із державного бюджету 342,1 мільйонів гривень, при цьому майже 40% цих коштів витрачено на оренду павільйонів, обладнання, реквізиту, костюмів та інших сценічно-постановочних засобів, що використовувалися в процесі виробництва. Як наслідок, приватні кіновиробники за бюджетні кошти орендують обладнання та сценічно-постановочні засоби за договірними цінами, які у більшості випадків необґрунтовані та вищі за ринкові, що призводить до завищення вартості фільмів і неефективного використання коштів державного бюджету, які спрямовуються на їх виробництво", - йдеться у заяві аудиторів.

У держслужбі також додають: "Крім цього, через недосконалість порядку розповсюдження і демонстрування національних фільмів, створених на умовах державного замовлення та фінансової підтримки, та відсутність контролю за ходом реалізації виключних майнових прав на фільми Держкіно не забезпечило розповсюдження 54 національних фільмів, на створення яких використано бюджетних коштів на суму 149,3 мільйони гривень".

 

Теги: Київ , гроші