Янукович призначає новим Генпрокурором свою людину

Олександра Веснич
3 листопада 2010р. 8:16

Янукович призначає новим Генпрокурором свою людину

Президент Віктор Янукович звільнив Генерального прокурора України Олександра Медведька і вніс до Верховної ради подання про призначення на посаду Віктора Пшонки.

Медведька звільнено у зв'язку з завершенням терміну повноважень, який спливає 4 листопада.

Пшонка був першим заступником Генпрокурора і до голосування Верховної ради буде виконуючим обов'язки Генпрокурора. Можливо, Верховна рада затвердить його кандидатуру вже в четвер, 4 листопада.

Прес-служба Генпрокуратури поки що не коментує призначення і прогнозує після голосування Верховної ради спільну прес-конференцію нового і старого Генпрокурора.

Віктор Пшонка народився в 1954 році в Донецькій області. У 1980 закінчив Харківський юридичний інститут. Кандидат юридичних наук.

З 1986 працював прокурором Краматорська, з 1997 - першим заступником прокурора Донецької області. 1998-2003 - прокурор Донецької області, член колегії Генпрокуратури.

З листопада 2003 - заступник генпрокурора України Геннадія Васильєва. З кінця 2006 - заступник Медведька. У червні 2010 був призначений першим заступником генпрокурора замість Сергія Винокурова, що пішов у Конституційний Суд.

Від "Свідомо". Віктор Павлович Пшонка є кумом президента Януковича. Його син Артем Вікторович Пшонка - депутат Верховної ради від Партії регіонів.

Залишивши на посаді компромісну фігуру Медведька, Янукович міг зберігти хоча б видимість політичного балансу в Генпрокуратурі. У той же час він не призначив іншого заступника Генпрокурора і претендента на головне крісло - Рената Кузьміна, який крім прихильності до регіоналів виявляє жорстку позицію стосовно опозиціонерів.