Скандальний забудовник пригощає ЮНЕСКО

Наталія Курило
3 листопада 2010р. 11:13

Представник "Інвестиційно-будівельної групи" Костянтин Дуброва, який намагається в буферній зоні Софіївського собору звести будинок вищий за сам собор і з, яким борються громадські ініціативи, під виглядом тих же активістів був присутній на зустрічі з представниками ЮНЕСКО.

Про це "Свідомо" повідомив активіст громадської ініціативи "Збережи старий Киїів" Ігор Луценко.

Як він розповів, зустріч директора Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Франческо Бандаріна з захисниками київської спадщини відбулася на території Лаври. ЇЇ керівництво наказало не пускати журналістів. Також туди не потрапили ряд активістів, які борються з незаконними забудовами в буферних зонах Софії та Лаври.

Ті, кому вдалося пройти розповіли Бандаріну про проблеми з забудовою буферної зони Софії, Лаври та передали перелік проблемних забудов з фотоматеріалами.

Потім пройшов семінар "Роль релігійних громад в управлінні об'єктами Всесвітньої спадщини" в офісному центрі "Парус" під логотипом "ІБГ".

Доповідач з Ватикану на фоні емблеми есесівців-забудовників

"Теоретики та практики захисту і збереження пам'яток брали чай і каву з рук компанії-спонсора, єдиним відомим комерційним проектом котрого є ультраскандальне будівництво по вулиці Гончара, 17-23", - йдеться у повідомленні Ігора Луценка.

Ігор розповів, що своїми відвертими запитаннями про забудовника-спонсора, спровокував організаторів вигнати його з залу.

"Оскільки організаторами зустрічі виступили Нацкомісія з питань ЮНЕСКО, а також Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, і формуванням списку запрошених займаються саме вони, то виникає підозра, що українські чиновники лобіюють інтереси забудовника буферної зони Софії", - поділився своїми здогадками активіст.

Про ситуацію в Києві Бандарін заявив, що ЮНЕСКО є міжнародною організацією, яка може давати лише рекомендації та своє бачення щодо питань збереження культурної спадщини.

На його переконання, деякі будівництва в історичному центрі Києва виходять за
межі прийнятного. Зокрема - готель "Хаятт" на Софійській площі можна було зупинити, якщо б знали раніше.