Мінкульт: проектів по Десятинці в очі не бачили

Христина Заник
30 травня 2011р. 14:43

Міністрерство культури України пояснило свою офіційну позицію стосовно ситуації навколо Десятинної церкви, куди в ніч на 25 травня завезли будівельні вагончики. Єдине погодження, яке воно видало через Державну службу з питань національної культурної спадщини – дозвіл на проведення археологічних досліджень на місці фундаментів Десятинної церкви, який дійсний до кінця 2011 року, - передає прес-служба міністерства. 

«На даний час до Міністерства культури та до Державної служби з питань національної культурної спадщини жодні проекти, що стосуються Десятинної церкви, на розгляд не надходили. Після подання такого проекту обов‘язково відбудеться його публічний розгляд на Науково-методичній раді Мінкультури», - йдеться у повідомленні.

Ділянка, на якій знаходиться Дитинець та залишки фундаменту Десятинки, відведена КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт». Воно підпорядковується Головному управлінню капітального будівництва (КМДА). Тобто саме міська адміністрація є замовником робіт та несе повну відповідальність за ведення робіт на ділянці та дотримання вимог законодавства, - додають у мінкульті. 

В ніч на 25 травня невідомі завезли будівельні вагончики на територію Десятинки. Влада заявляла, що вони призначені для археологічних робіт. Проте археологи відповіли, що вперше про розкопки чують, бо з 2008 року влада грошей на них не дає. Українська православна церква Московського патріархату хоче побудувати церкву на місці фундамету. Історики та археологи - категорично проти. Це і суперечить закону. Влада провела конкурс на кращу ідею музеєфікації, проте виграли дві кардинально різні ідеї: зберегти залишти і збудувати церкву.