Генпрокуратура пообіцяла захистити парк "Юність"

Наталія Курило
3 листопада 2010р. 11:35

Генпрокуратура пообіцяла розібратися з забудовами в парку "Юність" та інших схожих ситуаціях після того, як активісти громадської ініціативи "Збережи старий Київ" та захисники різних скверів Києва біля її стін, провели прес-конференцію на тему "Проблеми захисту парків та скверів від рейдерських захоплень релігійними громадами".

В ході публічного виступу вони спорудили церкву з картонних коробок.

"Наша споруда так ж недолуга і шкодить вигляду вулиці, як ті церкви, що будуються в наших парках", - так це пояснив один з організаторів акції Євген Карась.


Публічну прес-конференцію організували після того, як захисників парку "Юність" запросили до Служби безпеки України.

На території парку "Юність" в серпні розпочалося будівництво храму Спиридона Триміфунтського Московського патріархату.

Захисники парку звернулася з листами до Святошинского райвідділку міліції, де їм відмовили за відсутності складу злочину.

В Святошинській райраді та Головний архітектор Сергій Целовальник, навпаки, підтвердили відсутність дозволу на будівництво.

Крім захисників "Юності" до Прокуратури та журналістів зверталися з Китаєво. Там представники церкви виселяють людей з будинків.

В представників Конгресу Українських Націоналістів, які захищають Національний музей історії України лист Генерального прокурора, яким він визнає будівництво церкви Московського патріархату незаконним і, що її потрібно демонтувати.

Але голова київського Конгресу Юрій Шепетюк прийшов до стін Прокуратури для того, щоб розповісти, що припис не виконується.