Янукович: Чорномирдін врятував Донбас на Новий рік

Наталія Курило
3 листопада 2010р. 13:02

Янукович: Чорномирдін врятував Донбас на Новий рік

"Він дуже любив Україну. Світла йому пам’ять", – сказав Янукович після того, як дізнався про те, що Чорномирдін помер.

Він пригадав випадок, коли, будучи на посаді Прем’єр-міністра Росії, Віктор Чорномирдін допоміг Донецькому регіону з газом.

"У важкі для Донбасу часи, коли він був Прем’єром, у нас виникла проблема з газом – практично не було газу, не було тиску. Я звернувся до керівництва Росії. Віктор Чорномирдін дав команду – з резервних сховищ з Уренгою був відкритий газ, який пішов з боку Краснодарського краю в Україну. Напередодні Нового року він нам тоді допоміг, і ми врятували таким чином нашу промисловість, наше житло. Він дуже нам допоміг», – розповів Янукович.

Президент підкреслив, що Віктор Чорномирдін був "великим другом України"  та його особистим другом.

Колишній посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін помер на 73-му році життя. Про це повідомили "Інтерфаксу" у родині покійного.

За Радянського Союзу він очолював Міністерство газової промисловості (у 1982-1983 роках - заступник міністра газової промисловості СРСР, з 1985 року - міністр газової промисловості СРСР).

У 1989-1992 роках - головою правління державного газового концерну "Газпром".

У травні - грудні 1992 року Черномирдін - заступник голови уряду РФ із паливно-енергетичного комплексу.

5-6 листопада 1996 року під час операції Бориса Єльцина виконував обов'язки президента Російської Федерації.

У 2001-2009 роках Черномирдін був послом Росії в Україні, спеціальним представником президента РФ з торгово-економічних зв'язків між двома країнами.