Київраді пропонують "мирову" на борг метро

Маша Землянська
15 листопада 2018р. 12:48

Більшість депутатів транспортної комісії Київради підтримала проект рішення про Мирову угоду щодо реструктуризації боргу комунального підприємтва "Київський метрополітен" перед "Укррослізинг". зі слів депутата від "Свобода" Прохора Антоненко, це рішення хочуть виносити, як невідкладне на сесію. 

"Насправді ж ця "мирова угода" є просто визнанням всіх цих штучних "боргів" містом, ще й прописана таким чином, що кінцева сума, яку має віддати міський бюджет невідома. Жодних поступок з іншої сторони (які б і дозволили називати цей документ "мировою угодою") немає. Комісію призначили фактично вночі, а дане рішення буде підставою щоб в авральному порядку виділити мільярди гривень з бюджету на покриття штучно створеного боргу фірмі російського олігарха Фукса. Голосували за це, на жаль, не тільки представники більшості, БПП та Єдність, а і представник Батьківщини (голос якого був вирішальним)", - коментує рішення колег Антонено.

У 2009 році російська компанія "Укррослізинг" виграла тендер на надання столичному метрополітену вагонів в лізинг за майже два мільярди гривень. У травні 2016-го Господарський суд Києва виніс постанову, якою заборонив вчиняти будь-які дії, спрямовані на використання взятих у лізинг вагонів метро. Пізніше апеляційний суд поновив можливість використання вагонів. Проте вищий господарський суд у квітні 2017-го зобов'язав комунальне підприємство "Київський метрополітен" сплатити 1 924 мільйонів гривень на користь ТОВ "Укррослізинг" за 100 вагонів.

Теги: Київ , гроші