Вода з крану повинна стати смачнішою

Наталія Курило
4 листопада 2010р. 9:54

Київська влада планує за два роки очистити воду киян з кранів і відремонтувати всі бювети.

Про це заявив заступник голови Київської міськадміністрації Олександр Мазурчак.

Ці заходи передбачає перший етап проекту «Питна вода міста Києва». Для цього хлор, який використовується для очистки водопровідних труб до 2012 року замінять на гіпохлорит натрію. Також, планують відремонтувати всі 209 міських бюветів.

За другим етапом, який триватиме до 2020 року, хочуть запровадити програму економії води. За словами Мазурчака, з одного мільйона питної води, яку кияни споживають на добу, 90% використовується нераціонально. Економія полягатиме в тому, щоб цю воду можна було очистити і подавати знову. Для цього посилять очищення води за сучасними методами Науково-дослідного конструкторського інституту.

«Я запевняю, що вода з кранів не шкідлива і зараз, але не смачна. Я її не п’ю, а купую у пляшках», - зазначив Мазурчак.

Він пояснив, що в майбутньому планується в дитсадках і школах встановити доочисні споруди. Цю додатково очищену воду будуть давати дітям безкоштовно, для всих інших вона буде коштувати 50 копійок за літру і для пенсіонерів - 25.

Взагалі на всю програму планують витратити майже вісім мільярдів гривень, з них: держбюджет виділить - 1,7 мільярдів і міський бюджет – 2,5 мільярдів, «Київводоканал» - 1, 2 мільярдів і інвестори вкладуть – 2,3 мільярдів.

Київська влада хоче зацікавити інвесторів пропозицією побудувати завод з вироблення гіпохлориту натрію, який потім можна буде продавати в інші регіони країни.

Від "Свідомо": Якість питної води, яка подається до наших кранів, регулюється радянським стандартом 1982 року. ГОСТ 2874-82 "Вода питьевая" передбачає перевірку води за 28 показниками.

У 1996 році Міністерство охорони здоров'я запровадило Державні санітарні норми і правила "Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості водицентралізованого господарсько-питного водопостачання". Згідно цих норм, вода має перевірятися за 54 показниками. Але й вони діють лише на папері.